610 km tylko dla wytrwanych rowerzystów. Pierścień Tysiąca Jezior 2016

Oceń

W dniach 2-3 lipca 2016 roku już po raz piąty odbędzie się ultramaraton kolarski – Pierścień Tysiąca Jezior. W ciągu dwóch dni kolarze przejadą non stop 610 km. na okrężnej trasie pomiędzy Lubomino i Sejny. Limit czas przejazdu wynosi 40 godzin. Organizatorzy spodziewają się około 150 uczestników tego wydarzenia. Każdy z cyklistów rywalizujących na trasie zostanie wyposażony w lokalizator GPS, który będzie wskazywał jego aktualną pozycję na trasie. Dla nieco mniej zdeterminowanych zawodników organizatorzy przygotowali także tzw „Mały pierścień” czyli trasę liczącą sobie zaledwie 142 km.

 

Zmagania kolarzy w tym ekstremalnym wyścigu będzie można podziwiać także w Olecku gdyż trasa Pierścienia Tysiąca Jezior 2016 przebiega przez nasze miasto. Więcej szczegółów (regulamin, trasę, zapisy) znajdziecie TUTAJ. Ciekawe czy któryś z oleckich cyklistów podejmie wyzwanie i wystartuje w tym ultramaratonie.

 

O Pierścieniu Tysiąca Jezior jeszcze nie raz będziecie mogli przeczytać na naszym portalu, gdyż jesteśmy patronem medialnym imprezy. 

Komentarze
Więcej w kolarstwo, Olecko, Pierścień Tysiąca Jezior 2016, Rekreacja, sport
Nowy Paczkomat w Olecku

Firma InPost otworzyła w Olecku nowy Paczkomat. Maszyna mieści na Alejach Lipowych i jest trzecim tego typu punktem otwartym w...


Zamknij