Amerykańscy żołnierz ponownie w Ratuszu. Rozmawiali o współpracy i pytali o opinie na temat ćwiczeń

Oceń

Z Ratusza:

31 lipca br. w Urzędzie Miejskim w Olecku odbyło się spotkanie z  amerykańskimi żołnierzami  z zespołu Civil Affairs oraz oficerem z Grupy Integracji Sił NATO z Bydgoszczy.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Olecku, Karol Sobczak oraz kierownicy dwóch wydziałów merytorycznych rozmawiali o możliwości współpracy oraz wykorzystania gminnych  dróg do transportu żołnierzy i ciężkiego sprzętu wojskowego.

Żołnierze pytali o opinie i uwagi na temat ćwiczeń, które miały miejsce na terenie gminy Olecko dwa tygodnie wcześniej. Nie da się części manewrów przeprowadzić bezszelestnie więc pytano o odzew wśród społeczności  lokalnej.  – Widok przelatujących wojskowych helikopterów nad Oleckiem  był raczej atrakcją i nie  wprowadził poczucia zagrożenia – zapewnił Karol Sobczak w swoim wystąpieniu. Szkoda tylko, że nie mogliśmy uprzedzić mieszkańców, że część sprzętu wojskowego będzie zlokalizowania w mieście. Olecczanie są was ciekawi i  raczej narzekali, że tylko garstka z nich mogła obejrzeć ten sprzęt, bo nikt ich nie uprzedził o tej atrakcji. W zasadzie to był największy zarzut, jaki odnotowaliśmy w związku z manewrami – powiedział.

Dyskutowano o metodach na budowanie pozytywnych relacji z lokalną społecznością. Olecczanie częściej będą mogli spotykać się z amerykańskimi żołnierzami, którzy zamierzają korzystać ze sportowej oferty miasta. Planowane są również wizyty w szkołach, gdzie dzieci i młodzież będą mogli usłyszeć o powodach, dla których w naszym regionie stacjonują wojska NATO oraz o tym  jakie podejmują działania w regionie.

Foto: archiwum Urzędu Miejskiego w Olecku

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Więcej w amerykańscy żołnierze, Civil Affairs, NATO, Olecko
Mieszkańcy pytają, burmistrz odpowiada

Od kilkunastu dni można na stronie Urzędu Miejskiego zadawać pytania burmistrzowi (więcej TUTAJ). Według naszych informacji formuła ta cieszy się...


Zamknij