Amerykańscy żołnierze znów odwiedzą Olecko i wspólnie z burmistrzem przeprowadzą rekonesans

Oceń

Ratusz informuje:

31 lipca o godz. 11.00 burmistrz, Wacław Olszewski spotka się z czterema amerykańskimi żołnierzami  z zespołu Civil Affairs oraz oficerem z Grupy Integracji Sił NATO z Bydgoszczy,  by  omówić możliwości wykorzystania gminnych dróg do transportu żołnierzy i ciężkiego sprzętu wojskowego oraz przeprowadzić rekonesans okolic tzw. „przesmyku suwalskiego”. Żołnierze są ciekawi również opinii i sugestii dotyczących ewentualnego pobytu zagranicznych żołnierzy w Olecku.

Przesmyk suwalski to wąski pas o długości niecałych 100 kilometrów. Jest ważny, bo stanowi  połączenie państw bałtyckich z resztą krajów NATO oraz  okolice Suwałk, Augustowa czy Sejn oddzielają obwód kaliningradzki od Białorusi, znajdującej się w strefie wpływów Federacji Rosyjskiej.

Przesmyk jest nie tylko wąski, ale prowadzi przez niego tylko jedna  trasa kolejowa i dwie drogi stąd działania mające wzmocnić  tzw. wschodnią  flankę.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Więcej w NATO, Olecko, przesmyk suwalski, Wacław Olszewski
3 muzyczne propozycje. Ruszyło głosowanie na olecki hejnał

Olecki hejnał sprowokował liczne komentarze i wywołał niemałe emocje. Wielu z Was uznało temat za mało istotny, ale... nie zmienia...


Zamknij