Bał się policyjnej kontroli i uciekł… na drzewo

Oceń

Komunikat KPP w Olecku:

Jechał bez włączonych świateł mijania, a aby uniknąć kontroli uciekł na drzewo

Policjanci oleckiej komendy podczas patrolowania jednej z miejscowości w gm. Olecko, zauważyli kierującego osobnym oplem, który jechał bez włączonych świateł mijania. Kiedy funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się, mężczyzna zignorował go, zjechał na drogę gruntową, a następnie na posesję. Tam zatrzymał się, wybiegł z pojazdu i wspiął się na drzewo. Jak się później okazało 57-latek był pijany.

Wczoraj 03.09. około godziny 19:00 funkcjonariusz ruchu drogowego oleckiej komendy, patrolując jedną z miejscowości w gminie Olecko, zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Opel jadącego bez włączonych świateł mijania. W związku z tym policjanci wydali mu sygnał dźwiękowy i błyskowy do zatrzymania się. Jednak mężczyzna zignorował go, zjechał na drogę gruntową, a następnie na posesję, gdzie zatrzymał pojazd. Po tym wybiegł z samochodu i uciekł na drzewo.

Po kilkuminutowej rozmowie z policjantami mężczyzna sam zszedł z drzewa.

Po wylegitymowaniu okazał się do być Piotr S.   

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli od 57-latka zapach alkoholu. Badanie alkomatem w jego organizmie wykazało blisko promil alkoholu. Ponadto okazało się, ze mieszkaniec gminy Olecko nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.  

Teraz mężczyzna za niezatrzymanie się do kontroli oraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

 

Przypominamy!

1 czerwca br. weszły w życie nowe przepisy, które regulują nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, traktując zachowanie takich kierujących jako przestępstwo. Każdemu kierowcy, który będzie uciekał przed policją grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego uciekinier musi liczyć się z tym, że starci prawo jazdy nawet na 15 lat.

 

Komentarze

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Więcej w KPP w Olecku, Olecko, Pijani kierowcy
A może Olecko jest nie tylko miastem sportu?

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbędzie...


Zamknij