„Jabłko czy cytryna” oraz „Charytatywny Piknik Rodzinny”. Komunikaty oleckiej policji inne niż zazwyczaj

Oceń

Nietypowe komunikaty KPP w Olecku:

„Jabłko czy cytryna?” – wspólne działania oleckich policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Wieliczkach

Nietypową akcję profilaktyczną przeprowadzili oleccy policjanci. W Wieliczkach na odcinku drogi wojewódzkiej nr 655 oraz drogi powiatowej w rejonie szkoły zatrzymywali do kontroli przejeżdżające samochody. Pracy policjantów w białych czapkach przyglądali się uczniowie szkoły podstawowej. Kierowcy, którzy mieli na sumieniu drobne przewinienia musieli zjeść kawałek cytryny. Zaś za wzorową jadę uczniowie wręczali jabłka.

W miniony piątek 02.06.2017 r.  w miejscowości Wieliczki policjanci Komendy Powiatowej Policji w Olecku przeprowadzili, wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Wieliczkach, akcję profilaktyczną „Jabłko czy cytryna?”. Jej celem było uświadomienie wszystkim kierującym obowiązku stosowania się do przepisów drogowych i bezpiecznej jazdy. Pracy funkcjonariuszy przyglądali się z ciekawością uczniowie. Przy okazji najmłodsi liczyli przejeżdżające samochody, aby sprawdzić jakie jest natężenie ruchu w rejonie ich szkoły.  Każdy kto miał na sumieniu drobne wykroczenie drogowe, musiał za karę zjeść kawałek cytryny. Kierowcy którzy jechali wzorowo w nagrodę otrzymywali jabłko.

Akcja została zorganizowana na zakończenie tygodnia bezpieczeństwa, który odbywał się w szkole podstawowej.

Zdjęcia KPP w Olecku

Funkcjonariusz oleckiej komendy uczestniczyli w Charytatywnym Pikniku Rodzinnym

Funkcjonariusze oleckiej komendy podczas Charytatywnego Pikniku Rodzinnego, który odbywał się  w Kowlach Oleckich zagrali mecze piłki nożnej. Impreza organizowana była przez Społeczność Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich, Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Olecku oraz Ochotniczą Straż Pożarna w Kowalach Oleckich. Zebrane podczas pikniku pieniądze zostaną przekazane na leczenie Pani Renaty, która zmaga się z chorobą nowotworową.

W minioną niedzielę 04.06.2017 r. w Kowlach Oleckich odbył się Charytatywny Piknik Rodzinny. Impreza została zorganizowana przez Społeczność Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich, Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Olecku oraz Ochotniczą Straż Pożarna w Kowalach Oleckich. Podczas festynu można było wziąć udział w loterii fantowej, konkurencjach sportowych czy przejechać się wozem strażackim.

Główną atrakcją były jednak mecze piłki nożnej, w których zagrali oleccy policjanci. W pierwszym meczu mundurowi zmierzyli się ze strażakami zaś w drugim z drużyną „reszty świata”. Pierwsze starcie zakończyło się wygraną funkcjonariuszy zaś w drugim zwycięstwo odniosła drużyna „reszty świata”.

Cała impreza została zorganizowana, aby pomóc Pani Renacie, Dyrektor Gimnazjum w Kowlach Oleckich, która zmaga się z choroba nowotworową.

Zebrane pieniądze, w tym kwota 450 zł przekazana przez policjantów, zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Pani Renaty.

Foto KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w imprezy charytatywne, KPP w Olecku, Olecko
A może Olecko jest nie tylko miastem sportu?

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbędzie...


Zamknij