Jaki laptop konwertowalny?

Za sprawą rozwoju nowych systemów Windows, urządzenia konwertowalne stały się bardzo popularne. Oferują one bowiem wygodną pracę w kilku trybach, co znacząco rozszerza zakres ich wykorzystania. Czym jednak powinny się charakteryzować, by spełnić stawiane przed nimi zadania?

Największą zaletą tego typu urządzeń jest bez wątpienia to, iż łączą one w sobie funkcjonalność laptopów z mobilnym charakterem tabletów. Dzięki ekranowi odchylającemu się o 360 stopni, bardzo szybko możemy zmienić tryb ich pracy.

Działanie obudowy oraz jakość matrycy

I to właśnie swoboda dostosowania obudowy powinna być dla nas podstawowym kryterium wyboru laptopa konwertowalnego. Koniecznie musi gwarantować ona bardzo płynne działanie przy zachowaniu odpowiedniej stabilności, dzięki której praca na urządzeniu okaże się wygodna.

Kryteria te od dłuższego czasu stara się spełnić firma Lenovo, proponując swoje laptopy z serii Yoga. Ich największą zaletą jest praca w czterech różnych trybach. Możemy wykorzystać je jako standardowe laptopy, tablety bądź urządzenia złożone w trybie podstawki i namiotu – dzięki temu okażą się idealne podczas oglądania filmów oraz prezentacji różnych projektów. Jednym z przedstawicieli serii jest Lenovo Yoga 700.

Laptop konwertowalny powinien oferować wygodną pracę mobilną, dlatego jego ekran nie może być zbyt duży. Przekątna 14 cali to absolutne maksimum. Wymieniony laptop występuje na rynku w dwóch wersjach – z ekranem 14- i 11-calowym, dzięki czemu sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Oczywiście sam rozmiar to nie wszystko. Koniecznie musimy zwrócić uwagę również na rozdzielczość i jakość wykonania matrycy. Yoga 700 posiada ekran Full HD, co jest pewnym standardem dla tej klasy sprzętu. Sprawdzi się ona nie tylko w ramach odtwarzania filmów, ale również podczas pracy, wyświetlając wyraźny tekst czy ikony.

Co jednak ważniejsze, jego matryca została przygotowana w technologii IPS, która gwarantuje bardzo wysoką jakość generowanego obrazu. Doznania wizualne wspierają również bardzo przyzwoite głośniki, za pracę których odpowiadają między innym takie technologie jak Home Theater.

Waga, złącza i bateria

Na co jeszcze powinniśmy uwagę podczas zakupu laptopa konwertowalnego? Spore znaczenie ma waga urządzenia. Ze względu na swój mobilny charakter, nie może być ono zbyt ciężkie. Lenovo Yoga 700 waży mniej więcej 1,5 kg, co powinno umożliwić wygodną pracę w podróży.

Sprawdzić powinniśmy także zestaw złączy i portów dostępnych w laptopie. Wielu producentów bardzo często decyduje się na okrojenie swoich urządzeń pod tym względem. Przekłada się to na niepotrzebne ograniczenie możliwości ich wykorzystania. W przypadku wspomnianego modelu, możemy mówić o zachowaniu poziomu przyzwoitości. Do naszej dyspozycji oddane zostały bowiem 3 porty USB (dwa z nich to USB 3.0) jeden HDMI oraz czytnik kart SD, SDHC, SDXC i MMC.

Ostatnim istotnym parametrem dla tej klasy sprzętu będzie czas pracy baterii. Lenovo Yoga 700 może działać około 7 godzin bez konieczności ładowania. Cena wysokiej jakości laptopów konwertowalnych zazwyczaj oscyluje w granicach 3000-4000 złotych. I tak jest w tym przypadku. Za podobną cenę zakupimy również innego przedstawiciela serii, a mianowicie laptopa Lenovo Yoga 500, który również jest warty uwagi.

Komentarze
Przeczytaj poprzedni wpis:
“Edkar”, Warmia i Mazury Pływają, zapowiedzi imprez sportowych

Komunikaty MOSiR w Olecku:   II TURNIEJ Z CYKLU „EDKAR” GRAND PRIX OLECKA 2016/2017 W TENISIE STOŁOWYM Termin i miejsce: 14.01.2017r. hala...

Zamknij