Kolejna planowana zmiana organizacji ruchu

Oceń

Ratusz informuje:

Trwają prace nad zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Rzeźnickiej w kierunku ul. Kasprowicza. Chodzi o wprowadzenie pierwszeństwa przejazdu na ulicy Rzeźnickiej dla kierowców skręcających w kierunku ul. Kasprowicza.

Obecnie  drogą z pierwszeństwem przejazdu jest odcinek ulicy Rzeźnickiej w kierunku targowicy, a odcinek drogi od strony Kasprowicza jest drogą podporządkowaną. Po zmianach przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na targowicy przy wyjeździe  z niej,  będą musieli ustąpić pierwszeństwa przejazdu.
Zmiany w  organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Rzeźnickiej i ul. Kasprowicza mają być wprowadzone na początku listopada.

To kolejne skrzyżowanie na terenie miasta, które porządkujemy. Jest nam o tyle łatwiej, bo temat dotyczy ulic należących wyłącznie do naszej Gminy. Mam świadomość tego, że mieszkańcy oczekują od nas znacznie więcej. Mam na myśli zwłaszcza budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kolejowej z Wojska Polskiego (przy dworcu PKS). Tutaj sprawa jest o wiele trudniejsza, ponieważ dotyczy ulic należących do Wojewódzkiego Zarządu Dróg (ul. Wojska Polskiego) i Powiatu Oleckiego (ul. Kolejowa), a tylko leżących na terenie miasta. Osobiście zapewniłem kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich w Olecku o gotowości Gminy Olecko w partycypacji kosztów związanych z przebudową tego skrzyżowania. Chciałbym abyśmy już w przyszłym roku mogli cieszyć się z nowej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu – powiedział Mariusz Miłun, zastępca burmistrza. 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Więcej w Olecko, Urząd Miasta
2018. Koniec

Jeśli napiszemy, że 2018 rok będzie rokiem wyjątkowym, to w zasadzie niczego wielkiego nie odkryjemy. Wiadomo, przed nami wybory samorządowe....


Zamknij