Marcin Brynda – trzeci cywil Polski wśród mundurowych

Informacja nadesłana:

Student Wyższej Szkoły Policji olecczanin Marcin Brynda wziął udział w dwóch ogólnopolskich imprezach biegowych organizowanych dla pracowników oraz studentów służb mundurowych.

03.10 w miejscowości Hutki – Kanki (pow. Zawierciański, woj. Śląskie) uczestniczył w X Mistrzostwach Polski Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Mundurowi mieli do pokonania dystans o długości 7.7 km. W klasyfikacji generalnej Marcin Brynda uzyskując czas 29.41 uplasował się na 11. miejscu wśród 139 przedstawicieli różnych służb mundurowych, którzy zjechali się z całej Polski. Jednocześnie z reprezentacją Wyższej Szkoły Policji został drużynowym mistrzem Polski. To już drugi drużynowy mistrzowski tytuł.

Następnego dnia w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu (woj. Śląskie) obył się 17 Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Impreza była jednocześnie Mistrzostwami Polski Służb Mundurowych w Crossie. W biegu na dystansie 10 km można było wziąć udział tylko w pełnym umundurowaniu. Olecczanin na metę dotarł z czasem 44.13. W klasyfikacjach dodatkowych Marcin Brynda okazał się trzecim cywilem Polski reprezentującym uczelnie i jednostki podległe MSW i MON.

Oprócz Marcina Bryndy Biegu Przełajowym o Nóż Komandosa udział wziął olecczanin Marek Ciszewski, który reprezentował JW. 3797 w Giżycku. Dystans 10 km pokonał w czasie 53.23 zajmując 230 miejsce. Bieg ukończyło w sumie 615 mundurowych.