Matura 2017 w Olecku. Takie sobie wyniki

Oceń

Dziś tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminów pisemnych. Do egzaminów przystąpiło blisko 260 tys. osób. W skali kraju maturę zdało 78,5% , do poprawki musi się szykować 14,8% zdających, a ten szczególny egzamin oblało 6,7% osób.

A jak wypadli oleccy maturzyści? W I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego do egzaminu podeszło 88 uczniów (2 zrezygnowało) z czego pomyślnie egzamin zaliczyło 79. Do poprawki musi szykować się 9 abiturientów.

W Zespole Szkół Technicznych do matury podeszło 26 uczniów, przy czym tylko 14 może mówić o pełnym sukcesie. 3 osoby czekają poprawki, 9 uczniów oblało egzamin.

W Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych znamy na razie tylko procentowe wyliczenia. I tak w II LO maturę zdało 50% uczniów, 40% czekają poprawki, a 10% nie zdało. W Technikum pomyślnie egzamin zaliczyło 48%, do poprawki szykuje się 33,33% uczniów. Oblało maturę 18% zdających.

Jak się to ma do ogólnopolskich wyników oraz wyników w województwie warmińsko – mazurskim napiszemy w poniedziałek.

Komentarze
Więcej w Edukacja, matura, matura 2017
Uczniowie z oleckiego LO dzielą się wrażeniami z Czwartku z Humanistyką, który miał miejsce na olsztyńskim Uniwersytecie

Informacja nadesłana: Dnia 14 grudnia 2017 r. klasy 1C oraz 3B1 uczestniczyły w wykładach humanistycznych na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim...


Zamknij