Mazowsze gwiazdą XX Jubileuszowych Mazurskich Spotkań z Folklorem

Oceń

Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” w Olecku zaprasza na XX Jubileuszowe Mazurskie Spotkania z Folklorem. 15 lipca 2017 roku o godz. 20.30 na Placu Wolności wystąpi zespół Mazowsze z programem „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”.

Ta pierwsza polska opera z okresu oświecenia wyreżyserowana została na nowo przez Andrzeja Strzeleckiego, a w inscenizacji „Mazowsza”  jawi się jako pełna humoru i wzruszeń opowieść o miłości, przyjaźni , konfliktach, ale przede wszystkim o pojednaniu i zgodzie.

Spektakl – gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością – odtworzony przez „Mazowsze” doskonale wpisuje się do profilu artystycznego Zespołu a barwne stroje regionalne, piękna muzyka, świetna gra aktorska oraz duża dawka humoru sprawiają, iż każdemu spektaklowi towarzyszą owacje na stojąco.

W ciągu ostatnich  miesięcy jakie upłynęły od premiery  – oprócz spektakli na naszej macierzystej scenie „Matecznika Mazowsze” – spektakl został zaprezentowany w czasie Festiwalu Operowego na scenie Opera Nova w Bydgoszczy oraz widzom Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Opery i Baletu we Lwowie. Nasz spektakl podziwiali również mieszkańcy Krakowa, Wieliczki, Płocka. A także  goście „Święta Śląska” organizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Reżyseria i opracowanie tekstu: Andrzej Strzelecki

Choreografia: Zofia Rudnicka

Scenografia: Tatiana Kwiatkowska

Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki

W spektaklu bierze udział ponad 100 wykonawców.

PRZYNAJMNIEJ RAZ W ŻYCIU KAŻDY POLAK POWINIEN OBEJRZEĆ MAZOWSZE!

Zapraszamy

Komentarze

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Więcej w Folklor, kultura, Mazowsze, Olecko
A może Olecko jest nie tylko miastem sportu?

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbędzie...


Zamknij