Nowy znak zakazu palenia uwzględniający papierosy elektroniczne

Oceń

Ratusz informuje:

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olecku informuje, że w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1331) wprowadzono zakaz palenia nowatorskich wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych w takim samym zakresie jak dotychczas w przypadku wyrobów tytoniowych.

Zgodnie z treścią art. 5 ust. 1a znowelizowanej ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych: „Właściciel lub zarządzający obiektem lub środkiem transportu, w którym obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych i palenia papierosów elektronicznych, jest obowiązany umieścić w widocznych miejscach odpowiednie oznaczenie słowne i graficzne informujące o zakazie palenia wyrobów tytoniowych i palenia papierosów elektronicznych na terenie obiektu lub w środkach transportu, zwane dalej „informacją o zakazie palenia”

Główny Inspektorat Sanitarny zaprojektował nowy znak zakazu palenia, w związku z tym zaleca się wykorzystanie go w celu realizacji obowiązku wynikającego z art. 5 ust. 1a ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Więcej w Główny Inspektorat Sanitarny, Olecko
Budżet obywatelski w Olecku. Szykujcie wnioski, jest terminarz

  Dobre wieści z Ratusza. Wreszcie został uruchomiony budżet obywatelski:   Decyzją mieszkańców, w ramach budżetu obywatelskiego, za 200 tys....


Zamknij