Oficjalnie. Wacław Olszewski wygrywa wybory. Frekwencja zbliżona do I tury. Większość wciąż czeka na Godota

Oceń

Wedle oficjalnych danych Miejskiej Komisji Wyborczej frekwencja w II turze przedterminowych wyborów Burmistrza Olecka wyniosła 37,58%. W głosowaniu wzięło udział 6 427  osób. Oddano 75 nieważnych głosów i 6352 ważnych głosów. Warto przypomnieć, że w I turze frekwencja wyniosła 39,78%, oddano 6725 ważnych głosów. Wynika z tego jasno, że blisko 400 osób, które wzięły udział w I turze nie głosowało 4 czerwca.

Wyniki

Wacław Olszewski – 3262 (51,35% głosów ważnych)

Marcin Czekay – 3090 (48,64% głosów ważnych)

Wacław Olszewski wygrał więc o 172 głosy. W stosunku do I tury zyskał 209 głosów, a Marcin Czekay 1655 czyli więcej niż podwoił swój stan posiadania.

Warto też pamiętać, że w domach zostało ponad 10 tys. wyborców. To bardzo dużo, nawet biorąc pod uwagę fakt, że spory procent „nieobecnych” to osoby, które w Olecku są jedynie zameldowane.

I na koniec nasza ulubiona statystyka

Wacław Olszewski zyskał  19,02 % wszystkich głosów uprawnionych do głosowania

Marcin Czekay zyskał 18,06 % wszystkich głosów uprawnionych do głosowania

Przysłowiowy Godot, który być może kiedyś zmobilizuje mieszkańców do głosowania ok. 62% niemych głosów  uprawnionych do głosowania. Wychodzi więc na to, że prawdziwym zwycięzcą jest Godot.

Komentarze

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Więcej w Marcin Czekay, Olecko, przedterminowe wybory
A może Olecko jest nie tylko miastem sportu?

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbędzie...


Zamknij