Oleccy biegacze coraz śmielej pokazują się w Półmaratonach

Informacja nadesłana:

15.09.2013 r. oleccy biegacze wzięli udział w III Budimex Półmaratonie Augustowskim. Nasze miasto reprezentowało w sumie sześciu zawodników: Ewa Muster – Drażba, Jan Bagiński, Sławomir Sienkiewicz, Wojciech Jegliński, Stanisław Warykowski oraz Artur Gryczko. Debiutujący na dystansie Półmaratonu Stanisław Warykowski uzyskał 2:05:27 zajmując 235 miejsce (18 w M50), natomiast Artur Gryczko, dla którego nie był to pierwszy bieg na tak długim dystansie osiągnął 1:51:53 plasując się na 173 miejscu (39 w M40). Najszybciej dystans półmaratonu przebiegł Wojciech Jegliński uzyskując czas 1:49:23 zajmując 163 miejsce (37 w M40). Jan Bagiński i Ewa Muster – Drażba zajęli III miejsce w sztafetach mieszanych uzyskując łączny czas 2:05:44 natomiast Wojciech Jegliński i Sławomir Sienkiewicz zdobyli II miejsce w sztafecie męskiej z łącznym czasem 1:47:53. Łącznie zawody ukończyło 278 biegaczy.

Udział oleckich biegaczy w Półmaratonach

Jan Bagiński na trasie półmaratonu. Augustów 2013

W tym samym czasie mieszkaniec Olecka Marcin Brynda reprezentujący KS Maratonka Grajewo brał udział II Półmaratonie Jakubowym w Olsztynie. Na bardzo trudnej trasie uzyskał czas 1:27:34 plasując się na 50 miejscu (16 w M20). Bieg ukończyło 692 biegaczy.