Oleccy uczniowie spotkają się z Martyną Dąbrowską

Oceń

Komunikat Urzędu Miasta:

25 września br. o godz. 9.50  w Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku odbędzie się spotkanie z Martyną Dąbrowską – jedną z najlepszych, młodych lekkoatletek w Polsce.
 
Wyniki tej zawodniczki mówią same za siebie:
Medalistka biegów sztafetowych 4 × 400 metrów na Mistrzostwach Europy Juniorów w Lekkoatletyce 2013 w Rieti (złoty medal) i Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2015 w Tallinnie (srebrny medal). Finalistka Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkoatletyce 2012 w tej samej konkurencji (7. miejsce). Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2015 awansowała również do finału indywidualnego biegu na 400 metrów, w którym zajęła 7. pozycję. W 2017 roku zawodniczka wystartowała na IAAF World Relays, gdzie w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów zajęła czwarte miejsce. Medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski juniorów na stadionie oraz w hali. Halowa wicemistrzyni Polski seniorów 2015 i wicemistrzyni Polski seniorów 2014 na stadionie w biegu na 200 metrów, reprezentantka Polski na 15. IAAF Mistrzostwa Świata, Pekin 2015 ( 4×400), Młodzieżowa Mistrzyni Polski 2016 w biegu na 200 metrów, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w  Londynie w 2017r., brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Białymstoku w 2017r., złota medalistka w biegu 4x400m letniej Uniwersjady w Taipei  w 2017 r.
 
Dzieci i młodzież z kilku oleckich szkół będzie miała możliwość spotkać się z tą utytułowaną zawodniczką i porozmawiać o drodze do sukcesu w sporcie.
– Na początku swojej kariery sportowej  Martyna Dąbrowska przyjeżdżała ze swoim klubem UKS 19 Bojary Białystok  z  Augustowa na treningi  do Olecka na nasze obiekty sportowe. Chciałbym, aby wizyta Martyny zapoczątkowała cykl spotkań w Olecku ze sportowcami z różnych dziedzin, którzy mogliby zainspirować  nasze dzieci i młodzież do większej aktywności fizycznej  – mówi Mariusz Miłun, zastępca burmistrza.
Komentarze

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Więcej w Martyna Dąbrowska, Olecko, sport
A może Olecko jest nie tylko miastem sportu?

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbędzie...


Zamknij