Olecczanie lubią o Olecku czytać i lubią dyskutować. Znakomita atmosfera i tłumy na promocji książki „Krótkie historie”

Olecczanie lubią o Olecku czytać i lubią dyskutować. Znakomita atmosfera i tłumy na promocji książki „Krótkie historie”
5 (100%) 2 głosów

W piątek, 10 lutego 2017 r. w Pubie Arts odbyła się premiera książki Ewy Kozłowskiej „Krótkie historie”. Na spotkanie przybyła autorka i… publiczność, w liczbie przekraczającej najśmielsze oczekiwania nie tylko autorki. Dość powiedzieć, że zabrakło krzeseł. Jak się okazuje w Olecku sporo osób chce o Olecku (i nie tylko) czytać, chce rozmawiać i dyskutować. Poniżej krótka relacja ze spotkania. Zawarte w książce „Krótkie historie” (choć nie wszystkie) ukazywały się przez ostatnie lata na naszym portalu więc tym bardziej jesteśmy dumni i wdzięczni autorce za zaufanie. Jeśli ktoś jeszcze nie zakupił książki, to już wkrótce będzie mógł to zrobić za pomocą internetu (odpowiedni link będzie na naszej stronie).

 

Wieczór z Krótkimi Historiami

Piątkowy wieczór 10 lutego 2017 roku był szczególny dla wszystkich, którzy zechcieli się zapoznać z twórczością Ewy Kozłowskiej. Gościnne progi Pubu Arts przeżyły prawdziwe oblężenie. W szczególnie miłej atmosferze wysłuchaliśmy kilku krótkich historii…. Olecko, Mazury, Paryż, Francja, ale też Berlin czy Andaluzja… to tylko niektóre ze światów przybliżonych nam przez Ewę Kozłowską tego wieczoru. Światów, które się przenikają, które tak naprawdę wynikają jedne z drugich i na siebie wzajemnie wpływają. Bo przecież Mazurski Wincent Van Gogh pochodził z Marggrabowej a życie swoje połączył z Berlinem. Autentyczność Hiszpanów to w końcu może i nasza autentyczność. Społeczność żydowska z Marggrabowej/Treuburga. Zegar z oleckiego zamku. Jak żyć według Montaigne’a. Ale najważniejsi tego wieczoru byli ludzie. Zarówno w krótkich historiach jak i na sali. A chyba wyjątkowość tej książki, do lektury której autorka zaprasza, jak i wieczoru polega ma tym, że żadna historia nie jest jednoznaczna, nie daje konkretnej wskazówki, nakazu kierunku myślenia, ale zachęca do refleksji, do znalezienia własnej odpowiedzi.

Foto: Bolesław Słomkowski aparatem autorki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Więcej w Ewa Kozłowska, Historia, Krótkie historie, kultura, Literatura
Sztama – Spotkania ze Sztuką 2017. Program

W dniach 19-21 października 2017 r. odbędzie się kolejna, XXXVII edycja Sztamy - Spotkania ze Sztuką. Tradycyjnie pierwszy dzień (czwarte) poświęcony...


Zamknij