Oszustwa na policjanta CBŚ! Policja apeluje o ostrożność i rozwagę

Oszustwa na policjanta CBŚ! Policja apeluje o ostrożność i rozwagę
4 (80%) 1 głosów

Olecka policja ostrzega:

 

Pomimo licznych apeli Policji o rozwagę i ograniczone zaufanie podczas prowadzenia rozmów telefonicznych z osobami proszącymi o przekazanie pieniędzy, wciąż dochodzi do oszustw.  Ostatnio sprawcy stosują metodę na policjanta CBŚ. Wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze.

Coraz więcej osób słyszało jak działają oszuści i jak nie paść się ich ofiarą. Niestety wyobraźnia przestępców nie zna granic i nadal dochodzi do licznych przestępstw.

Wczoraj 24.01. fałszywy funkcjonariusz CBŚ usiłował wyłudzić pieniądze od jednego z mieszkańców Olecka. Sprawca zadzwonił na telefon stacjonarny  jednej z oleckich aptek podając się za policjanta. Poinformował, że środki zgromadzone na koncie bankowym są zagrożone i należy je przelać na wskazanego przez niego konto prokuratorskie. Na szczęście mieszkaniec naszego powiatu nie dokonał przelewu a o całej sytuacji powiadomił funkcjonariuszy.

W związku z takimi zdarzeniami olecka policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców, instytucji finansowych i nie proponują udziału w prowadzonych przez siebie działaniach. Funkcjonariusze nigdy nie odbierają pieniędzy, a także nie proszą o ich przekazywanie osobom obcym czy przelewanie na konta bankowe.

W każdym przypadku należy zachować ostrożność, a w razie jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z policją pod numerem 112 lub 997.

 

Komentarze
Więcej w CBŚ, KPP w Olecku, Olecko
Nowy Paczkomat w Olecku

Firma InPost otworzyła w Olecku nowy Paczkomat. Maszyna mieści na Alejach Lipowych i jest trzecim tego typu punktem otwartym w...


Zamknij