Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Oceń

Komunikat KPP w Olecku

W lewo, w prawo, w lewo…. Jak bezpiecznie przejść przez jezdnię?  Spotkania z uczniami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Od września policjanci oleckiej komendy prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonie szkół oraz na drogach prowadzących do placówek opiekuńczo – wychowawczych. Są to również akcje profilaktyczne i spotkania z uczniami podczas których policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze.

Przez minione dwa dni oleccy policjanci  na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Olecku mł. insp. Dariuszem Stachelek oraz Burmistrzem Olecka Wacławem Olszewskim odwiedzili 8 szkół na terenie gminy Olecko.

 

 

Podczas spotkań uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze. Policjanci przypomnieli także najmłodszym jak ważne jest noszenie odblasków kiedy poruszamy się po zmroku.

Podczas akcji Burmistrz Wacław Olszewski wręczył najmłodszym kamizelki odblaskowe. Tak wyposażeni uczniowie, pod okiem funkcjonariuszy, zdobyte podczas spotkania umiejętności trenowali na przejściu dla pieszych.

Policjanci przy okazji prowadzonej akcji apelują także do kierowców o większą czujność i uwagę na drodze. Pamiętajmy, że dzieci bywają nie w pełni świadome przepisów obowiązujących w ruchu drogowym i należy wobec nich zachować szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zachowania.

Foto: Archiwum KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w Bezpieczna Droga do Szkoły, KPP w Olecku, Olecko
Nowy Paczkomat w Olecku

Firma InPost otworzyła w Olecku nowy Paczkomat. Maszyna mieści na Alejach Lipowych i jest trzecim tego typu punktem otwartym w...


Zamknij