Rewolucja? Czy Sobczak zjednoczy opozycję i wywróci do góry nogami olecką scenę polityczną?

Oceń

Dziś (22 grudnia 2017), o godzinie 11.00 rozpocznie się świąteczna sesja Rady Miejskiej i choć niewątpliwie nie zabraknie życzeń, opłatka i kolęd to raczej, przynajmniej na początku, nie upłynie ona w miłej świątecznej i przyjaznej atmosferze. Wręcz przeciwnie będzie to, być może, jedna z bardziej nerwowych sesji w tym roku. Zapewne także zgromadzi liczną publiczność  – stałych obserwatorów oleckiego życia politycznego – która bynajmniej nie przyjdzie, by wspólnie pośpiewać kolędy i połamać się opłatkiem, ale z niepokojem śledzić rozwój wydarzeń.

Będzie to bowiem sesja podczas, której może dojść do zmiany układu sił w oleckiej Radzie. Ale możliwych wariantów wydarzeń jest znacznie więcej. Mariusz Miłun, zastępca burmistrza, w świątecznym wywiadzie, który udzielił naszemu portalowi, zapewnia, że obóz Małej Ojczyzny Olecko jest gotowy na każdy wariant. Tylko czy aby na pewno.

Przypomnijmy. Podczas listopadowej sesji Karol Sobczak wystąpił z klubu Małej Ojczyzny Olecko i zapowiedział rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej. Kilka dni później do Ratusza wpłynęło pismo potwierdzające decyzję Sobczaka. Teoretycznie klub radnych Małej Ojczyzny wciąż posiadał większość, ale tak jak przewidywaliśmy w tekście „Ryk lwa, czy pisk kota…” Karol Sobczak postanowił zbudować szeroką koalicję i ubiegać się ponownie o stanowisko Przewodniczącego, ale tym razem z rekomendacji opozycji. Od kilku dni trwały gorące negocjacje. Sobczak zapewnił swoich niedawnych przeciwników, że posiada niezbędne szable w obozie burmistrza, które w ostatecznym głosowaniu poprą jego kandydaturę. Rozmawiał więc z przedstawicielami opozycji i namawiał, by poparli jego osobę.

Jednakże w poniedziałek 18 grudnia klub radnych OKO podjął decyzję, że nie poprze Karola Sobczaka. To mocno skomplikowało zabiegi byłego Przewodniczącego. Radny Juchniewicz uzasadniając taką, a nie inną decyzję radnych OKO, wskazał jednakże inne możliwe warianty działań. Czy zostaną one zaakceptowane przez opozycję? Czy w trakcie obrad pojawią się nowe propozycje? Zobaczymy. Na razie wiadomo nieoficjalnie, że kandydatem Małej Ojczyzny Olecko jest Wojciech Rejterada.

Jednym z ostatnich punktów dzisiejszej sesji będzie też uchwalenie budżetu na 2018 rok.

Komentarze

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Więcej w Karol Sobczak, Olecko, Przewodniczący Rady Miejskiej
A może Olecko jest nie tylko miastem sportu?

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbędzie...


Zamknij