Samoobsługowy alkomat w oleckiej komendzie policji

Oceń

Olecka policja informuje i zaprasza:

Chcesz być pewny, że możesz prowadzić samochód? Sprawdź stan trzeźwości na samoobsługowym alkomacie dostępnym w oleckiej komendzie

Od wczoraj (30.10)  w oleckiej komendzie każdy, kto ma wątpliwości czy może wsiąść za kierownicę może sprawdzić swój stan trzeźwości na nowym samoobsługowym alkomacie. Urządzenie zostało zakupione przez  Urząd Miejski w Olecku.  

W Komendzie Powiatowej Policji w Olecku pojawił się samoobsługowy alkomat dostępny przez całą dobę. Urządzenie zostało zakupione przez Urząd Miejski w Olecku i przekazane wczoraj (30.10) przez zastępcę burmistrza Mariusza Miłun I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Olecku mł. insp. Dariuszowi Stachelek. W spotkaniu uczestniczył również insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.   

Alkomat ma służyć kierowcom, którzy zanim wsiądą za kierownicę chcą sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie zostało zainstalowane w holu komendy, a jego obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga angażowania mundurowych. Wystarczy z zasobnika wyjąć ustnik w kształcie słomki, umieścić w otworze urządzenia, nacisnąć guzik z prawej strony alkomatu i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wynik pojawi się na wyświetlaczu.

Alkomat ma pełnić rolę prewencyjną i profilaktyczną. Jest to również kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu.

 

 

Foto: Archiwum KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w alkomat, KPP w Olecku, Olecko
Nowy Paczkomat w Olecku

Firma InPost otworzyła w Olecku nowy Paczkomat. Maszyna mieści na Alejach Lipowych i jest trzecim tego typu punktem otwartym w...


Zamknij