Spotkanie z Krzysztofem Worobcem w Oleckiej Izbie Historycznej

Oceń

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” i Olecka Izba Historyczna zapraszają 25 lutego (czwartek) o godzinie 17,00 na spotkanie  z Krzysztofem Worobcem pt. O krajobrazie kulturowym Mazur i potrzebie jego ochrony – na przykładzie działań Stowarzyszenia Sadyba.

 

Mazury – ich naturalny krajobraz – to wzgórza, jeziora, lasy. Czerwone dachy domów, drogi obsadzone szpalerami drzew, ogrodzenia z polnych kamieni, które chronią zapomniane cmentarze, wieże ciśnień widoczne z oddali – to kulturowe dziedzictwo Mazur. Od 2004 roku Danuta i Krzysztof Worobcowie oraz inni członkowie powołanego wówczas Stowarzyszenia Sadyba działają na rzecz ochrony dziedzictwa Mazur. Bronią przed zniszczeniem to, co stworzyła natura i to, czego dokonał człowiek. „Ratujmy aleje”, „Zagubione wioski Puszczy Piskiej”, „Ratujmy wioski starowierskie” – to najważniejsze działania Stowarzyszenia Sadyba.

 

W spotkaniu wezmą udział oprócz Krzysztofa Worobca inni członkowie Stowarzyszenia Sadyba 

Zapraszamy do rozmowy


Komentarze
Więcej w Historia, Krzysztof Worobiec, kultura, Olecka Izba Historyczna, Olecko, ROK
Nowy Paczkomat w Olecku

Firma InPost otworzyła w Olecku nowy Paczkomat. Maszyna mieści na Alejach Lipowych i jest trzecim tego typu punktem otwartym w...


Zamknij