Suwałki będą miały obwodnicę

Oceń

Po licznych protestach, petycjach, prośbach, błaganiach mieszkańcy Suwałk wreszcie doczekają się obwodnicy. Dziś Prezydent Miasta Czesław Renkiewicz w białostockiej siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z firmą Budimex na wykonanie 13 kilometrowego odcinka, który zostanie połączony z obwodnicą Augustowa. Zaplanowana inwestycja to pierwsza w województwie droga o nawierzchni cementowej przystosowanej do najcięższego ruchu. Obwodnica de facto będzie dwujezdniową drogą ekspresową, z pasem rozdzielającym i pasami awaryjnymi oraz drogą serwisową. Suwalska obwodnica będzie częścią drogi ekspresowej S61 Via Baltica I połączy się także z „wylotówką na Olecko. Wedle wstępnych planów będzie nią można przejechać najprawdopodobniej wiosną… 2019 roku. 

 

Mieszkańcom Suwałk gratulujemy, na razie małego zwycięstwa i życzymy, żeby ich obwodnica spełniła ich oczekiwania i była jak najbezpieczniejsza. 

Komentarze
Więcej w Czesław Renkiewicz, Drogi, GDDKiA, inwestycje, Obwodnica Suwałk
Sygnalizacja świetlna na oleckiej obwodnicy. W kwietniu zostanie ogłoszony przetarg

W dniu wczorajszym (12 marca 2018 r.) o godz. 14.30 przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką nr 655 odbyła...


Zamknij