Sztama 2015. Pierwsze szczegóły programu

Oceń

XXVI Spotkania ze Sztuka – Sztama 2015 odbędą się jak zawsze w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku. W dniach 15-17 10. 2015 zobaczymy kilka spektakli z Polski i przygotowanych specjalnie na „Sztamę” przez lokalnych twórców. Będę też koncerty na scenie Kina Mazur i w Klubie Arts, który jak co roku stanie się oficjalnym miejscem kuluarowych spotkań, a także prawdziwa sztuka w Galerii im. Andrzeja Legusa.


Kto w tym roku zaprezentuje się w Olecku? Starzy znajomi czyli Teatr Porywacze Ciał  ze spektaklem „Partytur rzeczywistości”, Movement Theatre Gruop z bardzo interesującym wizualnie przedstawieniem „Kwadratura konia” oraz Aneta Todorczuk – Perchuć w monodramie „Matka Polka terrorystka” . Zobaczymy także dwa przedstawienia przygotowane przez oleckich twórców. Iza Piotrowska zaprezentuje swój solowy taneczny spektakl, a Teatr AGT szykuje niespodziankę czyli inscenizację pt. „Sofa” w reżyserii Agnieszki Lewandowskiej, która przejęła pałeczkę dyrygenta teatralnego w Regionalnym Ośrodku Sztuki. 


Muzycznie? Justyna Jary z zespołem PomPadur wykona „Krwawe ballady”. Będzie mocno, ostro i wyraziście. Ponadto możemy spodziewać się kilku ciekawych muzycznych wydarzeń w Klubie Arts. W Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legus  będziemy mogli obejrzeć sporo prawdziwej sztuki – grafiki Zdzisława Beksińskiego. Sztama tradycyjnie przygotowała coś dla najmłodszych, spektakl „Czerwony kapturek. 


Więcej szczegółów wkrótce. Komentarze
Więcej w Agnieszka Lewandowska, Aneta Todorczuk - Perchuć, Iza Piotrowska, Justyna Jary, Movement Theatre Gruop, muzyka, Olecko, Sztama, Sztama 2015 ROK, sztuka, Teatr, Teatr AGT, Teatr Porywacze Ciał
Nowy Paczkomat w Olecku

Firma InPost otworzyła w Olecku nowy Paczkomat. Maszyna mieści na Alejach Lipowych i jest trzecim tego typu punktem otwartym w...


Zamknij