Uwaga! Trudne warunki na drogach! Policja apeluje o ostrożność

Oceń

Komunikat KPP w Olecku

Pierwsze w tym sezonie opady śniegu w powiecie oleckim mogły zaskoczyć kierowców. Policja apeluje o rozwagę oraz zmniejszenie prędkości jazdy samochodem. Policjanci przypominają także pieszym o zwracanie baczniejszej uwagi na poruszające się pojazdy i dalekowzroczność w swoim zachowaniu. Pamiętajmy, że na śliskiej jezdni pojazd nie od razu się zatrzyma!

Pierwsze opady śniegu to najtrudniejszy okres dla kierowców. Jest gorsza widoczność, wydłuża się droga hamowania. Trudniej wykonywać wszystkie manewry na drogach. Dlatego oleccy policjanci apelują do kierowców, by zwolnili, jechali rozważnie i ostrożnie.

W ciągu ostatniej doby na terenie powiatu oleckiego doszło do 3 zdarzeń drogowych. Jak wynika z ustaleń  policjantów w większości przypadków przyczyną kolizji było niedostosowanie  prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście w wyniku zdarzeń nikt nie ucierpiał.  

Foto: Archiwum KPP w Olecku

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Więcej w KPP w Olecku, Olecko
Ewa Kozłowska w najnowszym numerze „Borussii” stawia ważne pytania dotyczące kultury w Olecku

Szanowni Państwo, Ukazał się najnowszy numer czasopisma „Borussia”. Zachęcam Państwa do przeczytania w nim tekstu poświęconego kulturze w Olecku (bardzo...


Zamknij