VIP, all accès? Co wolno organizatorom Rajdu Polski czyli jak się wyłożyliśmy na nadesłanej informacji

Oceń

Uwaga, wedle naszych informacji auto stało jednak na stanowisku przeznaczonym dla rodzin z dziećmi. Ponadto to nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy dana osoba miała „uprawnienia” do parkowania na tym miejscu czyli czy była z dzieckiem czy nie. A nawet, gdyby właściciel tego samochodu przyjechał sam, bez dzieci, to i tak parkowanie na tym miejscu jest tylko i wyłącznie kwestią dobrego wychowania. Nie jest więc żadnym przewinieniem. Mało tego, wedle naszych informacji nie ma też pewności, czy to jest samochód organizatora czy jedynie „gościa” wyścigu. Wypada nam tylko przeprosić organizatorów i czytelników i przyznać się do błędu, gdyż powinniśmy lepiej nadesłaną nam informację sprawdzić i zweryfikować. Nic nas jednak nie usprawiedliwia.

Dlatego postanowiliśmy tekst uzupełnić odpowiednim komentarzem i pozostawić go w całości jako przykład naszej „hańby i wstydu”. Mogliśmy go usunąć, ale w sieci nic nie ginie więc nie będziemy teraz chować głowy w piasek.

Pierwotny Tekst:

Dziś drogami i ulicami naszego powiatu przemknął Rajd Polski. Impreza niezwykle efektowna i widowiskowa nie tylko dla kibiców motoryzacji. Choć niektórzy mieszkańcy narzekali na utrudnienia to jednak widać było, że miasto trwa w stanie pewnej odświętności.

Niestety niektórzy z organizatorów, przy tej okazji najwyraźniej poczuli się niemal panami miasta. Oto jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcie samochodu zaparkowanego na parkingu przed sklepem Lild. Niestety w miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych. Jak informuje czytelnik kierowca tego imponującego auta nie miał ŻADNYCH uprawnień do tego, by w tym miejscu zaparkować auto. Za to za szybą miał naklejkę „VIP, all acces”.

Bardzo cieszmy się, że Rajd Polski mógł choć przez chwilę gościć w Olecku, ale bardzo prosimy organizatorów by nie traktować naszego miasta jak własnego folwarku. Bo nawet najpiękniejsza naklejka VIP nie zwalania organizatorów od przestrzegania przepisów. Nawet w prowincjonalnym Olecku.

Informacja oraz zdjęcie przesłane przez jednego z naszych czytelników.

 

Komentarze
Więcej w Olecko, Rajd Polski
A może Olecko jest nie tylko miastem sportu?

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbędzie...


Zamknij