Wiało. I to jak! Powalone drzewa, zerwany dach i przygniecione auto

Oceń

Wietrzny komunikat KP PSP:

 

W ciągu ostatniej doby z powodu silnego wiatru strażacy z powiatu oleckiego wyjeżdżali do akcji ponad 50 razy, skutki zdarzeń usuwało 60 zastępów straży pożarnej w sile blisko 280 strażaków. Akcje wciąż trwają, chociaż nie jest ich tak dużo jak w dniu wczorajszym. Nasze działanie polegały przede wszystkim na usuwaniu powalonych drzew, które tarasowały ulice i chodniki. Na ul. Plac Wolności drzewo spadło na samochód, a na Osiedlu Siejnik wiatr zerwał dach w budynku warsztatowym. Zabezpieczaliśmy też uszkodzone linie energetyczne na ul. Kościuszki w Olecku, w Golubkach, Norach i Smolniku.

 

Apelujemy, by podczas nawałnic zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.  Zabezpieczyć okna,  usunąć z balkonów, parapetów przedmioty, które mogą podczas wichur spaść. Jeśli jedziemy samochodem i intensywnie pada deszcz, zwolnijmy, a nawet zatrzymajmy się i przeczekajmy nawałnicę. Jeśli jesteśmy poza domem, nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami linii energetycznych czy wiatami .

 

Foto: Piotr Adamski

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Więcej w Olecko, Straż Pożarna
Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa na obwodnicy Olecka

Urząd Miejski informuje: 13 marca br. w Urzędzie Miejskim w Olecku odbyło się spotkanie poświęcone kwestiom bezpieczeństwa na obwodnicy Olecka....


Zamknij