„Ciao Ciao Bambina” w kinie „Mazur”

Kiedy:
9 Marzec 2017@17:00 – 18:30
2017-03-09T17:00:00+01:00
2017-03-09T18:30:00+01:00
Gdzie:
ROK Olecko, sala kina Mazur
plac Wolności 22
19-400 Olecko
Polska
Koszty:
25 zł
Oceń

Teatr Piosenki, Nicola Palladini i ROK „Mazury Garbate” w Olecku zapraszają 9 marca 2017 r. na monodram muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego – „Ciao Ciao Bambina”. Początek godz. 17.00

„CIAO CIAO BAMBINA”
Koncepcja i reżyseria: Nicola Palladini
Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz

Ciao Ciao Bambina” to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy.

Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.

W ciągu 80 minut usłyszymy szlagiery: ”Tu vuo fa l’americano”, ”L’Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, ”O’sole mio”,”Love in Portofino”, ”Volare”, „Mamma”, „That’s amore”, „Mambo Italiano”,”Quando, quando quando”,”Buonasera Signorina”, „Arrivederci Roma”, „Ciao, Ciao Bambina” czy ”Nie płacz kiedy odjadę”.
Od dnia premiery 22 listopada 2013 w Teatrze Małym w Tychach, spektakl wystawiany był ponad 100 razy w całej Polsce.


NICOLA PALLADINI

(Włoski Aktor Musicalowy) –CABARET – KISS ME,KATE – JESUS CHRIST SUPERSTAR
Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio.
Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu „The Rocky Horror Show”w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: „Welcome to the Machine” The Pink Floyd Rock Show w roli producenta Franka, „Alicja w Krainie Czarów” jako Szalony Kapelusznik, „Across the Universe”,”Marcelino, chleb i wino”,”Grease” oraz w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu „Maria z Nazaretu”.
W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu „CABARET”, w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu „Kiss Me, Kate”, również kreując głównego bohatera- Fred’a Grahama/Petruchio.
W 2013 roku w Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji ”Skrzypka na dachu” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w „Betlejem Polskiego” Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach.
Od 4 października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu „Jesus Christ Superstar”.
Pracował także nad musicalową wersją Snu Nocy Letniej Szekspira, gdzie wcielił się w rolę Oberona i Tezeusza. 21 listopada 2015 odbyła się premiera spektaklu „d:Amore” w jego reżyserii i z nim w roli głównej

Komentarze