Jowita Budnik jako „Supermenka” w SOK

Kiedy:
9 Grudzień 2017@17:00 – 18:30
2017-12-09T17:00:00+01:00
2017-12-09T18:30:00+01:00
Gdzie:
SOK - Sala im. A. Wajdy
Papieża Jana Pawła II 5
16-402 Suwałki
Polska
Koszty:
25 zł
Oceń

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl „Supermenka”.

Supermenka” to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. W tytułowej roli świetna i prawdziwa Jowita Budnik („Plac Zbawiciela”, „Nikifor”, „Papusza”, „Ptaki śpiewają w Kigali”).

W „Supermence” jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. „Supermenka”, to opowieść  inteligentna więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę.  W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu.

Obserwujemy bohaterkę w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym. Tytułowa Supermenka, bierze na swoje barki ciężary, którym nie sposób podołać. Potrafi jednak krytycznie podejść do swoich relacji z dziećmi, matką, ukochaną pracą oraz mężczyznami. Uczy się na swoich własnych, często bolesnych, błędach. I znajduje rozwiązanie!

Niełatwo pokazać takie bogactwo doświadczeń w 90 minut. Jowita Budnik, znana z „Placu Zbawiciela”, „Nikifora”, „Jezioraka”, „Papuszy”,  „Ptaki śpiewająw Kigali”, „Na dobre i na złe” oraz „M jak miłość”, nagradzana za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową, radzi sobie z tym znakomicie.

autor: Dorota Macieja
reżyseria: Jerzy Gudejko
scenografia: Krzysztof Kelm
kostiumy: Grażyna Gudejko
obsada: Jowita Budnik
czas trwania: 90 min.

Komentarze