Molly Malone’s & DRAH w Klubie Arts

Kiedy:
2 Grudzień 2017@20:00 – 22:15
2017-12-02T20:00:00+01:00
2017-12-02T22:15:00+01:00
Gdzie:
Klub Arts
plac Wolności 22
19-400 Olecko
Polska
Koszty:
10 zł. (przedsprzedaż)/ 20 zł. w dniu koncertu
Oceń

W sobotę 2 grudnia 2017 roku w oleckim klubie Arts zagrają suwalski DRAH i giżycki Molly Malone’s. Zapraszamy

DRAH to koktajl energetyczny z czeluści mordoru, trzy instrumenty, bose stopy i hard sound z korzeniami zapuszczonymi w klimatach hardcore punk i halurock.

Członkowie zespołu
Marcin Hościłowicz – bas, wokal 
Maciek Makarewicz – gitara
Artur Sofiński – bębny
Molly Malone’s to folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea zespołu narodziła się w głowach Jarka „Kwiatka” Kwiatkowskiego oraz Bartka „Konia” Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory.

Podstawowy skład zespołu punk rockowego uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, co tworzy doskonałą muzyczną mieszankę. Teksty w języku polskim pisane przez przyjaciół zespołu są charakterystycznym elementem w Molly Malone’s, który jest dodatkowym walorem w kontakcie z publicznością. Zespół w swojej twórczości akcentuje przywiązanie do Mazur i stara się godnie reprezentować swoją małą ojczyznę.

Zespół zaczął koncertować od stycznia 2010 roku i od początku doskonale sprawdzał się na koncertach w pubach i tawernach jak i na dużych scenach plenerowych festiwali. Zwycięstwo w Konkursie Trzy Tawerny 2010 podczas IV Edycji Festiwalu Latający Holender Ursus 2010, a także nagroda publiczności na 7 Festiwalu Rock Szanty w Serwach w sierpniu 2010 roku czy II Edycji Festiwalu Muzyczne Perły 2010 w Tawernie Korsarz są potwierdzeniem tych słów. Pozytywne przyjęcie Molly Malone’s w środowisku folku morskiego jako mazurskiego zespołu grającego „punk rockowe szanty” wynikało nie tylko z braku sceny celtic punkowej w Polsce ale także z doskonałej zabawy jaką zespół serwował na każdym koncercie.

Molly Malone’s okazali się być jedynym zespołem w Polsce grającym na profesjonalnym poziomie ten tak popularny na świecie gatunek muzyczny. Naturalnym więc było, że pomimo krótkiego stażu scenicznego supportowali na koncertach w Polsce takie gwiazdy gatunku jak Dropkick Murphys i Street Dogs z USA oraz kanadyjskie The Dreadnoughts czy The Real McKenzies.

W przerwach między koncertami wiosną 2011 roku Molly Malone’s rejestruje swoje pierwsze autorskie kompozycje, które w 2012 roku wydaje na MiniCd pod logiem North East Records. Cztery utwory są wizytówką Molly Malone’s i doskonale ukazują kierunek w jakim podąża zespół.

Jesienią 2012 roku po niespełna trzech latach działalności w Olsztyńskim Studio X Molly Malone’s rozpoczyna rejestrację swojej pierwszej długiej płyty pt. „Obłęd”, która ukazała się nakładem Lou&Rocked Boys 17 marca 2013.

Po wydaniu płyty Molly Malone’s wyruszyło w trasę koncertową FOLK PUNK TOUR 2013 podzieloną na część wiosenną i jesienną promując płytę „Obłęd” w pubach i klubach w całej Polsce. W przerwie wakacyjnej zespół z powodzeniem występował na imprezach plenerowych muzycznie demolując sceny m.in. 10 Fląder Festiwalu w Gdańsku czy 19 Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Skład zespołu od 2016 roku wygląda następująco : Jarek „Kwiatek” Kwiatkowski – wokal i gitara akustyczna, Bartek „Koniu” Biwejnis – akordeon , Kuba Szulc – skrzypce, Rafał Chochowski – gitara elektryczna, Mateusz „Puszek” Puszkarewicz – gitara basowa, Paweł Augustyniak – perkusja 

Komentarze