Nula Stankiewicz „Byle nie o miłości” – piosenki Agnieszki Osieckiej w Prosto z Mostu

Kiedy:
9 Marzec 2018@19:00 – 20:30
2018-03-09T19:00:00+01:00
2018-03-09T20:30:00+01:00
Gdzie:
Prosto z Mostu
plac Zamkowy 1
19-400 Olecko
Polska
Koszty:
55zł.
Oceń
Nula Stankiewicz i Janusz Strobel stworzyli recital o dość przewrotnym tytule: „Byle nie o miłości”. Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona tu jest, że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła… A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są prezentowane pomiędzy utworami. Filmiki te – z niezwykłą precyzją wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny – budują niesamowity klimat koncertu i są niejako łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi   znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje, jak i tymi, które zostały znalezione w zakamarkach radiowych archiwów.

To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka „Małgośka” sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).

Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, muzyce, obrazie i na fotografii. To więcej niż koncert…

Będzie to Premiera nowej płyty Nuli Stankiewicz poświęcona twórczości Agnieszki Osieckiej. Koncert będzie realizowany pod patronatem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Radia RDC. W trakcie koncertu będą także wyświetlane materiały archiwalne dotyczące życia i twórczości Agnieszki Osieckiej.
Czas trwania: 70 minut, bez przerwy

Obsada: 

Nula Stankiewicz – śpiew
Janusz Strobel – gitara klasyczna, aranżacje
Włodzimierz Nahorny – fortepian
Paweł Pańta – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja
Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofony, flet
Komentarze