Ørganek otworzy jubileuszowy weekend SOK

Kiedy:
29 Wrzesień 2017@20:00 – 21:30
2017-09-29T20:00:00+02:00
2017-09-29T21:30:00+02:00
Gdzie:
SOK - Sala im. A. Wajdy
Papieża Jana Pawła II 5
16-402 Suwałki
Polska
Koszty:
50/60 zł
Oceń

Jedna z najciekawszych polskich formacji rockowych. Mistrzowsko miesza muzyczne gatunki pokazując, że w muzyce warto iść własną ścieżką. Świetni w vintage rocku i bluesie, śmiało sięgają po punk czy country, tworząc własny, świeży i niebanalny styl. Debiutancki album grupy zatrząsł polską sceną, druga płyta zdobyła dwa Fryderyki, a koncerty przyciągają tłumy. Od 1 sierpnia mamy dla Was niższe ceny biletów!

Bilety: NOWE CENY! 60/50 (ulgowe) zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Wszystkich tych, którzy kupili bilety w starych cenach informujemy, że mogą dokonać zwrotu lub wymiany w kasie SOK. Więcej informacji: tel. (87) 563 85 18

ØRGANEK Fot. Mikołaj Rutkowski

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt.”Głupi”, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im.Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014-2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki której album pt. „Głupi” uzyskał status Platynowej Płyty.

Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. „Czarna Madonna”. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt.”Głupi”, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji. „Czarna Madonna” otrzymał Fryderyka 2017 w kategorii Album Roku Rock, a pochodzący z płyty singiel „Mississipi w ogniu”- w kategorii Utwór Roku. Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów przyciąga liczną publiczność. Po „Głupim”, album „Czarna Madonna” to zaproszenie do następnych spotkań.

Tomasz Organek – pochodzący z Raczek gitarzysta i wokalista, kompozytor i autor tekstów. Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współzałożyciel toruńskiej grupy SOFA, z którą nagrał świetnie przyjęte trzy studyjne albumy i zdobył Fryderyka 2006 w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Od 2013 roku tworzy w ramach projektu ØRGANEK. Od 2014 roku występuje w projekcie Męskie Granie, od 2016 jako szef muzyczny Męskie Granie Orkiestra. Jest honorowym Ambasadorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Komentarze