Saksofonowa magia świąt. Koncert Daniela Kobielskiego

Kiedy:
17 Grudzień 2017@19:00 – 20:30
2017-12-17T19:00:00+01:00
2017-12-17T20:30:00+01:00
Gdzie:
SOK - Sala im. A. Wajdy
Papieża Jana Pawła II 5
16-400 Suwałki
Polska
Koszty:
30 i 15 (ulgowe)
Oceń

Przed Wigilią warto wprowadzić się w świąteczny klimat i posłuchać najpiękniejszych polskich i zagranicznych kolęd w wykonaniu utalentowanego saksofonisty młodego pokolenia Daniela Kobielskiego, któremu towarzyszyć będzie Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa J. Kozakiewicza.

Magiczny czas oczekiwania na Boże Narodzenie nie musi oznaczać tylko pogoni za prezentami, odcisków od wałkowania ciasta, maku, którego ziarenka znaleźć można nawet w butach, czy zajętej przez karpia wanny. W przedświątecznym pędzie dobrze znaleźć czas na miłą chwilę relaksu, poczucie radości z nadchodzących świąt, ale i bożonarodzeniową zadumę lub refleksję. Świąteczny repertuar grudniowej Filharmonii Suwałk  idealnie w taki nastrój wprowadzi.  Podczas koncertu usłyszymy utwory W. A. Mozarta, A. Głazunowa oraz najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy. Zagrane na żywo w wyjątkowy sposób. Odkryte na nowo z saksofonowym brzmieniem.

Daniel Kobielski – urodzony 31 sierpnia 1993 roku w Wieruszowie. Od 2013 roku jest studentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie saksofonu dr hab. Pawła Gusnara. W 2016 roku z wyróżnieniem i oceną celującą ukończył studia licencjackie. Obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 11 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kępnie, w klasie mgr Roberta Matuszewskiego, u którego kontynuował dalszą edukację muzyczną w Zespole Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim – ukończył ją z wyróżnieniem.

Aktywnie uczestniczył w wielu konkursach, festiwalach, warsztatach oraz kursach mistrzowskich u tak znakomitych profesorów jak: Jerome Laran, Nikita Zimin, Steven Mauk, Jonathan Bergeron, Phlippe Portejoie, Noah Getz, Lawrence Gwozdz, Mieczysław Stachura, Dariusz Samól i wielu innych. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi, prowadzonych pod kierunkiem m.in. prof. Marka Pijarowskiego, Michała Klauzy.

Jest tegorocznym laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska.

Daniel Kobielski to wybitny artysta młodego pokolenia, cechujący się nie tylko talentem, ale i dużą dojrzałością muzyczną. Jego pracowitość, upór w dążeniu do wymarzonego celu, determinacja, systematyczność, ale i pokora, doprowadziły do wielu sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do ostatnich należą:

2017 rok

 • I Miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym (duet saksofon, harfa) w Sztokholmie
 • II Miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Grand Prize Virtuoso 2017”  (duet saksofon harfa) w Salzburgu
 • Grand Prix w VII Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie
 • I miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w kategorii IV (studenckiej)
 • I miejsce w kategorii V (prawykonania) oraz Nagroda Specjalna Za Najlepsze Wykonanie Utworu Współczesnego „Troć” Aleksandra Brycha w Cieszynie
 • II miejsce w XI Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie           
 • III miejsce w IV Międzynarodowym Turnieju Kameralnym (z kwartetem saksofonowym) w Bydgoszczy

2016 rok

 • Złota nagroda (I Miejsce) oraz Nagroda Specjalna w Postaci Koncertu z Suwalską Orkiestrą Kameralną w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych „Finalis2016” w Białymstoku
 • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym w kategorii od 18 roku życia w Lubece
 • I miejsce oraz Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w kategorii instrumentów dętych w Filadelfii
 • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w duecie  z Aleksandrą Pazdygą w Filadelfii
 • II miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w kategorii  instrumentów dętych drewnianych w Sztokholmie
 • II miejsce w XVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w kategorii „duet instrumentalny” w Łomiankach
Komentarze