XIII Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem o Złotą Podkowę Pegaza

Oceń

W sobotę, 10 grudnia 2016 roku już po raz trzynasty w Suwalskim Ośrodku Kultury spotkają się miłośnicy teatru i monodramu. XIII Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem o Złotą Podkowę Pegaza potrwają do wtorku 13 grudnia 2016 r. W tym roku monodramy nie tylko z Polski oceniać będą Jolanta Juszkiewicz, Jakub Biegaj, Wiesław Geras, Maroš Krajčovič i Tomasz Miłkowski. W ramach festialu zobaczymy spektakle z Polski, Słowacji i Łotwy. Będą także pokazy specjalne oraz warsztaty.

 

Szczegółowy program XII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem o Złotą Podkowę Pegaza

Po każdym ze spektakli zapraszamy na refleksje z udziałem jurorów, reżyserów i aktorów.

Prowadzenie: Wiesław Geras i Tomasz Miłkowski.

 

 

Sobota, 10 grudnia 2016 r.

 

Prezentacje konkursowe w kategorii dorośli

 

11.00Pewniak, Sebastian Cybulski (Katowice) 60’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

15.00 SKUR-WIENIA, Łukasz Dąbrowski (Kraków) 60’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

16.20 Mamusiu, co to za ptaszek, Iga Jambor-Skupniewicz (Chełmno) 40’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

17.30 Z mroku i ciszy, Stanisław Bożek (Łańcut) 60’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

19.00uroczyste otwarcie i spektakl Matka wg S.I. Witkiewicza,

w wykonaniu Jolanty Juszkiewicz z Teatru Kropka Theatre

Sala im. A. Wajdy, spektakl biletowany

 

 

Niedziela, 11 grudnia 2016

 

Prezentacje konkursowe w kategorii dorośli

 

11.00 Przeżyłem cud, Jozef Bajnok, (Kremnica, Słowacja) 50’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

12.20 Pamiętnik Wendy, Katarzyna Pawłowicz (Katowice) 50’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

15.00 Lekarz ogólny, Jaroslav Janiček (Partizanska L’upca, Słowacja) 50’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

16.40 Amor Omnia Vincit, Rafał Domagała (Białystok) 45’

Sala im. A. Wajdy, wstęp wolny

 

17.45 Marina, Olga Belowa (R?zekne, Łotwa) 50’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

 

20.00-21.30 Warsztaty teatru ubogiego, cz. I

prowadzenie: Jolanta Juszkiewicz, aktorka i reżyser Teatru Kropka Theatre

Sala Lustrzana (2.15), warsztaty dla uczestników festiwalu

 

Poniedziałek, 12 grudnia 2016

 

Prezentacje konkursowe  w kategorii młodzież

 

9.00Czy można żyć bez miłości?, Aleksandra Łazarska (Suwałki), 35’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

9.50 Szara mysz, Weronika Pabich, (Piotrków Trybunalski) 30’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

10.35 Babcia, Maria Nagyová (Nitra, Słowacja) 20’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

11.20 Hłasko i …, Sebastian Figat (Warszawa) 35’

Sala im. A. Wajdy, wstęp wolny

 

12.30 Jedna chwila, Weronika Wilk (Tarnów) 22’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

13.05 Zabrali mnie w nocnej koszuli na Sybir, Martyna Kleszczewska (Suwałki) 35’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

13.55 Sto lat samotności, Viktória Anna Lesayová (Nitra, Słowacja) 20’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

14.30 Chłód, Bartosz Krzywicki (Suwałki) 15’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

14.45 Państwo som takie bieluśkie, Wiktoria Wiśniewska (Suwałki) 15’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

Prezentacja konkursowa w kategorii dorośli

 

16.00Mamy problem, Magdalena Bochan-Jachimek (Gdynia) 50’

Sala Kameralna, wstęp wolny

 

17.00-18.00Warsztaty przygotowujące do spotkania poetyckiego

Sala Kameralna, spotkanie dla uczestników festiwalu

 

 

Wtorek, 13 grudnia 2016

 

9.00-10.00Otwarte warsztaty „Krytyka teatru. Jak pisać o sztuce”

prowadzenie: Tomasz Miłkowski, krytyk teatralny

Sala Kameralna, wstęp wolny,warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

 

9.00-11.00 Warsztaty teatru ubogiego, cz. II

prowadzenie: Jolanta Juszkiewicz, aktorka i reżyser Teatru Kropka Theatre

Sala Lustrzana (2.15), warsztaty dla uczestników festiwalu

 

10.00-12.00Indywidualne konsultacje dla monodramistów

prowadzenie: Jakub Biegaj

Sala Kameralna, warsztaty dla uczestników festiwalu

 

11.30-14.00 Warsztaty teatru ubogiego, cz. III

prowadzenie: Jolanta Juszkiewicz, aktorka i reżyser Teatru Kropka Theatre

Sala Lustrzana (2.15), warsztaty dla uczestników festiwalu

 

16.00 Uroczyste zakończenie, odczytanie protokołu, wręczenie nagród oraz prezentacja spektaklu – laureata Grand Prix

Sala Kameralna, wstęp wolny

Komentarze
Więcej w kultura, SOK, Suwałki, Teatr
A może Olecko jest nie tylko miastem sportu?

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbędzie...


Zamknij