Złodzieje pokryw studzienek kanalizacyjnych ujęci

Złodzieje pokryw studzienek kanalizacyjnych ujęci
2.67 (53.33%) 3 głosów

Komunikat KPP w Olecku:

Kradli pokrywy studzienek kanalizacyjnych – usłyszeli po 4 zarzuty

Oleccy policjanci zatrzymali cztery osoby  podejrzane o kradzieże pokryw studzienek kanalizacyjnych.  Kobieta i dwóch mężczyzn usłyszało po 4 zarzuty.

W środę 20 grudnia br policjanci oleckiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Mitsubishi. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze zauważyli, iż w pojeździe przewożone są pokrywy studzienek kanalizacyjnych.

Z uwagi, iż wcześniej oleccy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach pokryw na terenie całego powiatu, a osoby podróżującego pojazdem nie potrafiły wyjaśnić skąd one pochodzą wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy.

Do policyjnego aresztu trafiły cztery osoby w wieku od 19 do 24 lat.

Podczas podjętych czynności funkcjonariusze wstępnie ustalili, że trzy, z czterech zatrzymanych osób, przez ostatni miesiąc na terenie powiatu oleckiego dokonały kradzieży 16 żeliwnych pokryw studzienek kanalizacyjnych o łącznej wartości ponad 6 tysięcy złotych.

Kobieta i dwóch mężczyzn usłyszało po 4 zarzuty. Wszyscy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Przypominamy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto: Archiwum KPP w Olecku

 

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, kradzież, Olecko
Nowy Paczkomat w Olecku

Firma InPost otworzyła w Olecku nowy Paczkomat. Maszyna mieści na Alejach Lipowych i jest trzecim tego typu punktem otwartym w...


Zamknij