Żołnierze NATO i oleccy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” odwiedzili szkoły

Żołnierze NATO i oleccy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” odwiedzili szkoły
1 (20%) 1 głosów

Komunikat KPP w Olecku:

 

Żołnierze NATO i policjanci prezentowali swoje zawody w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”  

Oleccy policjanci wraz z żandarmami amerykańskimi i brytyjskimi spotkali się z uczniami szkół podstawowych z terenu gminy Wieliczki i Kowali Oleckich. Dzieci nie tylko mogły zapoznać się ze sprzętem, ale również mogły zadać pytania jak wygląda praca policjanta i żołnierza Spotkania odbyły się w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych oleccy policjanci po raz kolejny zorganizowali spotkania z uczniami szkół podstawowych. Specjalnymi gośćmi wizyt w placówkach w Wieliczkach i Kowalach Oleckich byli żandarmi amerykańscy i  brytyjscy. Żołnierze NATO zaprezentowali uczniom sprzęt i wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie. Każdy mógł przymierzyć kamizelkę czy hełm.

Ponadto podczas wizyty w placówkach policjanci i żołnierze odpowiadali na liczne pytania jak wygląda ich służba i co trzeba zrobić aby zostać mundurowym.

Spotkania zostały zorganizowane w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Foto: Archiwum KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w Kowale Oleckie, KPP w Olecku, NATO, Olecko, Policja
Nowy Paczkomat w Olecku

Firma InPost otworzyła w Olecku nowy Paczkomat. Maszyna mieści na Alejach Lipowych i jest trzecim tego typu punktem otwartym w...


Zamknij