ZUS będzie pomagał przy składaniu wniosku o emeryturę

Oceń

INFORMACJA PRASOWA:

 

Wdrożenie ustawy, która obniża powszechny wiek emerytalny (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn) spowoduje wzrost liczby wpływających do ZUS wniosków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych już przygotowuje się do tych zmian, które wchodzą w życie 1 października.  

Analiza prognozowanego wpływu wniosków emerytalno-rentowych w perspektywie 5-letniej (lata 2017-2021) wskazuje, że największy wzrost obciążenia Zakładu odnotowany zostanie w IV kwartale 2017 roku. Szacuje się, że liczba złożonych  wniosków będzie o 24% wyższa od średniej z kwartałów w 2016 r.  Liczba wniosków, które trafią do obsługi do oddziałów Zakładu będzie zróżnicowana i wyniesie od 15 do 34%. W województwie warmińsko-mazurskim może wpłynąć ponad 27% więcej wniosków związanych z ustawą obniżającą wiek emerytalny.

Od czerwca doradcy emerytalni dzięki specjalistycznej wiedzy z zakresu emerytur pomogą klientom ZUS w wypełnieniu dokumentów, przeprowadzą krok po kroku przez wszelkie formalności oraz obliczą emeryturę za pomocą specjalnych kalkulatorów emerytalnych. Sprawdzą również, czy mamy wyliczony kapitał początkowy. Warto jednak wcześniej zebrać dokumentację, która będzie nam potrzebna w chwili składania wniosku o emeryturę. To bardzo ważne, ponieważ wpływa to na wysokość naszego świadczenia.

Monika Górecka
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

Województwa warmińsko-mazurskiego

Komentarze
Więcej w emerytury, Olecko
A może Olecko jest nie tylko miastem sportu?

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbędzie...


Zamknij