ZUS będzie pomagał przy składaniu wniosku o emeryturę

Oceń

INFORMACJA PRASOWA:

 

Wdrożenie ustawy, która obniża powszechny wiek emerytalny (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn) spowoduje wzrost liczby wpływających do ZUS wniosków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych już przygotowuje się do tych zmian, które wchodzą w życie 1 października.  

Analiza prognozowanego wpływu wniosków emerytalno-rentowych w perspektywie 5-letniej (lata 2017-2021) wskazuje, że największy wzrost obciążenia Zakładu odnotowany zostanie w IV kwartale 2017 roku. Szacuje się, że liczba złożonych  wniosków będzie o 24% wyższa od średniej z kwartałów w 2016 r.  Liczba wniosków, które trafią do obsługi do oddziałów Zakładu będzie zróżnicowana i wyniesie od 15 do 34%. W województwie warmińsko-mazurskim może wpłynąć ponad 27% więcej wniosków związanych z ustawą obniżającą wiek emerytalny.

Od czerwca doradcy emerytalni dzięki specjalistycznej wiedzy z zakresu emerytur pomogą klientom ZUS w wypełnieniu dokumentów, przeprowadzą krok po kroku przez wszelkie formalności oraz obliczą emeryturę za pomocą specjalnych kalkulatorów emerytalnych. Sprawdzą również, czy mamy wyliczony kapitał początkowy. Warto jednak wcześniej zebrać dokumentację, która będzie nam potrzebna w chwili składania wniosku o emeryturę. To bardzo ważne, ponieważ wpływa to na wysokość naszego świadczenia.

Monika Górecka
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

Województwa warmińsko-mazurskiego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Więcej w emerytury, Olecko
Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa na obwodnicy Olecka

Urząd Miejski informuje: 13 marca br. w Urzędzie Miejskim w Olecku odbyło się spotkanie poświęcone kwestiom bezpieczeństwa na obwodnicy Olecka....


Zamknij