105 nowych miejsc pracy? Firma Silvan sp. z o.o. planuje sporą inwestycję

Kilka tygodni temu olsztyńska telewizja poinformowała, że w Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestują dwie firmy. Jedna w Nidzicy druga w Olecku. Z materiału wynika, że w Olecku otworzy swój zakład niemiecka firma produkująca drewniane meble ogrodowe i place zabaw. Minimalna wartość inwestycji to w tym przypadku ponad 16 mln złotych. W zakładzie ma znaleźć zatrudnienie ok. 100 osób.

 

Jak wynika z informacji które uzyskaliśmy w Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej  chodzi nie o nowy zakład, ale o rozbudowę, którą zaplanował producent wyrobów z drewna w branży ogrodowej firma SILVAN sp. z o.o., która znajduje się w Jaśkach. W komunikacie zamieszczonym na stronie W-M SSE czytamy:

Inwestycja SILVAN sp. z o.o. zlokalizowana na powierzchni 18,7964 ha zwiększy moce przerobowe zakładu oraz poprawi jakość wyrobów i efektywność produkcji. Projekt obejmuje inwestycję w maszyny i urządzenia (dwie nowe linie technologiczne do przerobu dłużycy oraz strugania i profilowania elementów), budowę dwóch hal produkcyjno-magazynowych o łącznej powierzchni ok. 3000 m2 oraz rozbudowę infrastruktury wewnętrznej (drogi dojazdowe, place manewrowe, sieci kanalizacyjne oraz wodociągowe i energetyczne). Zaplanowany jest również zakup środków transportu zewnętrznego i wewnętrznego.

Parametry inwestycji zakładają poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 16 300 000 zł oraz zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o 105 nowych osób.

Jak się dowiedzieliśmy ze strony W-M SSE zostały wykonane wszystkie niezbędne czynności, które miały umożliwić inwestycję. “Piłeczka leży teraz po stronie firmy Silvan” stwierdził Krzysztof Gąsior, dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy.

Czy i kiedy inwestycja dojdzie do skutku, tego jeszcze nie wiemy. Czekamy na oficjalną odpowiedź przedstawiciela firmy.

Komentarze
Więcej w inwestycje, Olecko, Silvan sp. z o.o.
Urząd Miejski informuje – jest nowy wiceburmistrz

Dziś na stronach Urzędu Miasta i Gminy Olecko pojawiła się oficjalna informacja dotycząca powołania na stanowisko wiceburmistrza Olecka Pana Mariusza...

Zamknij