Akt oskarżenia w sprawie licznych kradzieży z włamaniem. Rekordzista usłyszał 22 zarzuty

Komunikat KPP w Olecku

 

Sporządzeniem aktu oskarżenia zakończyło się prowadzone przez oleckich policjantów, pod nadzorem prokuratora, postępowanie dotyczące licznych kradzieży z włamaniem. Sześciu mężczyzn usłyszało zarzuty, a rekordzista ma ich na swoim kącie aż 22.

Oleccy kryminalni podczas wykonywania czynności w sprawie włamań do domków letniskowych, o której informowaliśmy 10 marca 2017 r. ustalili, że jeden ze sprawców może mieć związek również z innymi włamaniami dokonanymi na terenie powiatu oleckiego w latach 2012 – 2017.

Prowadzone w tej sprawie czynności wykrywacze, przesłuchania i rozpytania świadków oraz zabezpieczone ślady pozwoliły na ustalenie, iż sprawcami kilkunastu kradzieży i włamań są mieszkańcy powiatu oleckiego w wieku od 23 do 38 lat. Mężczyźni mieli na sumieniu  między innymi włamania do garaży, pomieszczeń gospodarczych, domów czy pojazdów. Łupem sprawców padały głównie elektronarzędzia, ale również olej napędowy, radioodtwarzacze, pralka czy wędki.

Zarzuty w tej sprawie usłyszało sześciu mężczyzn. Rekordzista usłyszał ich aż 22.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci sporządzili akt oskarżenia.

Za kradzieże i kradzieże z włamaniem mieszkańcom powiatu oleckiego grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko, Policja
Dyżur eksperta ZUS w Olecku

Informacja nadesłana:   Szanowni Państwo! 02 czerwca 2017 r.  w godz. 10.00 – 12.00 zapraszamy na DYŻUR EKSPERTA Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gołdapi z...

Zamknij