Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wystąpią w Ełku

W czwartek 27 listopada 2014 r. w Ełckim Centrum Kultury (sala Zebra) wystąpi Alicja Majewska, której towarzyszyć będzie Włodzimierz Korcz. Początek koncertu o godz. 18.00. bilety w cenie 30/35 zł. Uwaga przy zakupie powyżej 5 biletów w kasie cena promocyjna za jeden bilet wynosi 25 zł. 

 

Alicja Majewska – jej debiut to rok 1968 – eliminacje konkursowe na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, zaś kolejne lata to występy z Partitą – zespół wylansował wówczas takie przeboje, jak: Co wy wiecie o nas chłopcy, Andrzejkowa wróżba, Spotkamy się któregoś dnia.

 

Od 1974 roku Alicja Majewska postanowiła występować solo. Następne lata upłynęły jej na koncertach – m.in. w Bułgarii, Czechosłowacji, NRD, RFN, ZSRR, Szwecji, Austrii, Rumunii i na Kubie oraz w USA, Australii i Kanadzie oraz działalności teatralnej (warszawski Teatr na Targówku). Szczególnie ważne w karierze artystki okazały się występy w Opolu i Sopocie, gdzie otrzymała wiele nagród, m.in. za utwór Jeszcze się tam żagiel bieli – II nagrodę na KFPP Opole ’80, wyróżnienie na KFPP Opole ’85, Odkryjemy miłość nieznaną – wyróżnienie na KFPP Opole ’86.

 

Piosenkarka wystąpiła też w recitalach i programach telewizyjnych. Od wielu lat współpracuje z Włodzimierzem Korczem, a także z Wojciechem Młynarskim, Magdą Czapińską. Do tej pory nagrała ponad 10 albumów, z których ostatni, wydany w 2006 roku nosił tytuł Idzie kolęda, polska kolęda – Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz oraz Strzyżowski Chór Kameralny p.d. Grzegorza Oliwy.

 

Włodzimierz Korcz – komponuje muzykę teatralną i filmową, bierze udział w koncertach radiowych i telewizyjnych. Był szefem muzycznym cyklicznych widowisk telewizyjnych, m.in. reżyserowanych przez Krzysztofa Jaślara Mazurskich Biesiad Kabaretowych czy Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry.

 

Otrzymał nagrody na festiwalach piosenki w Opolu, Rostocku, Witebsku i Bratysławie. Podróżuje po wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i Australii, najczęściej z Alicją Majewską.

Komentarze
Więcej w Alicja Majewska, ECK, Ełk, Koncert, muzyka
Strachy na Lachy zagrają w Suwałkach. Mamy dwa darmowe bilety

W najbliższą sobotę 8 listopada w Suwałkach w Piwiarni Warka wystąpi zespół Strachy na Lachy promujący swój najnowszy krążek "!To!"....

Zamknij