Amerykańscy tankiści i chłopiec z dłuugim nosem. Kino “Mazur” zaprasza

Przed oleckimi kinomaniakami kolejny filmowy weekend. Tym razem będą oni mogli rozkoszować się historiami starymi jak świat czyli bajką o kłamliwym chłopcu zwanym Pinokio i czterema pancernymi bez psa w wersji amerykańskiej, za to z równie gwiazdorską obsadą. Jak się wydaje oba filmy przeznaczone są raczej dla młodych duchem dzieci w wieku nieograniczonym.

 

“Pinokio”, które wszedł właśnie na ekrany polskich kin to skrócona wersja miniserialu składającego się z dwóch 90 minutowych filmów. Skrócona do 80 minut czyli jak łatwo obliczyć, twórcy wersji kinowej wyrzucili do kosza około 100 minut filmu. Ale że wszyscy, lub prawie wszyscy historię drewnianego chłopca z długim nosem doskonale znamy więc luki narracyjne z pewnością nie będą nam przeszkadzać w odbiorze. A, że twórcom tego “skróowca” przy okazji urósł trochę nos, to już inna sprawa.

 

“Furia” to film o dzielnych i twardych jak pancerz czołgu “tankistach” z US Army. Niestety Amerykanie kompletnie nie potrafią opowiadać takich historii. W scenariuszu pomięto wątek Marusi, psa i szeregowego Czereśniaka. Jest za to krwawa, brutalna wojna, domena mocnych, odważnych i silnych facetów na czele których stoi Brad Pitt. 

 

“Pinokio”, kino Mazur, 8 i 9 listopada 2014 r, godzina: 17:00. Bilety 14/12 zł.


Ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, zrobiona z sosnowego pnia zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Dżepetto nadaje jej imię Pinokio. Ożywiony pajacyk za nic ma dobre wychowanie i sprawia swojemu stwórcy coraz więcej kłopotów wychowawczych. Wreszcie ucieka z domu i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Wkrótce będzie musiał ratować się przed oszustami, dowie się, jak to jest być w oślej skórze, a nawet zwiedzi wnętrze prawdziwego wieloryba. Podróż stanie się doskonałą okazją, aby Pinokio poznał znaczenie słów prawdomówność, lojalność i odwaga.


“Furia”8 i 9 listopada 2014, godzina: 19:00. Bilety 14/12 zł.


Pod koniec II wojny światowej, w kwietniu 1945 roku, wojska alianckie przygotowują swój ostateczny atak na europejskim teatrze wojny. Zahartowana w boju załoga czołgu Sherman pod dowództwem sierżanta Wardaddy’ego (Brad Pitt) znajduje się na tyłach wroga. Żołnierze podejmują heroiczną decyzję przeforsowania linii ognia i wkroczenia do serca nazistowskich Niemiec. Wardaddy i jego ludzie muszą stanąć do walki z liczniejszymi oddziałami wroga

Komentarze
Więcej w film, Furia, Kino Mazur, Olecko, Pinokio
Burmistrz zaprasza do udziału w konsultacjach – Gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych

Komunikat Urzędu Miasta:   Burmistrz Olecka, zgodnie z zarządzeniem Nr ORN. 0050.147.2014 z dnia 30 października 2014r. zaprasza wszystkie zainteresowane...

Zamknij