Bezpłatne badania mammograficzne w Olecku

Informacja prasowa:

Zachęcamy panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych organizowanych 4 września 2017 r. w godz. 9:00 – 17:00 przy Szpitalu w Olecku, ul. Gołdapska 1.


W związku z ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zapraszamy mieszkanki Olecka i okolic do wzięcia udziału w BEZPŁATNEJ mammografii. Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. 

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno. 

– „Kluczowym celem działań naszej przychodni jest szerzenie świadomości wśród kobiet związanym z profilaktyką raka piersi. Statystycznie co roku w Polsce wykrywane jest ok. 15 tys. przypadków raka piersi, a ok. 6 tys. kobiet umiera w wyniku jego rozwoju. Główną przyczyną tak wysokiej umieralności jest zbyt późna diagnoza, która zmniejsza szansę na skuteczne leczenie.” – informują pracownicy przychodni.

Panie zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych badań mammograficznych powinny zarejestrować się:

Telefonicznie: 85 676 03 32 ; 85 6767 13 22,

lub na stronie: wirtusplus.pl.

Godzina badania ustalana jest indywidualnie z pacjentkami podczas rejestracji. 

 

Komentarze
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego postanowił pomóc ofiarom nawałnic

Urząd Marszałkowski informuje: W związku z kataklizmem, jaki w nocy z 11 na 12 sierpnia dotknął województwo pomorskie, zarząd województwa...

Zamknij