Brodka zagra w Suwałkach

Koncert Dawida Podsiadło w Suwalskim Ośrodku Kultury wyprzedał się do cna. Czy podobnie będzie w przypadku Moniki Brodki, która w ramach trwającego już od kilku miesięcy Clashes Tour zagra w Suwałkach). Przekonamy się 5 maja 2017 r. Tak czy inaczej trzeba przyznać, że w Suwałkach trzymają rękę na pulsie i zapraszają artystów, którzy są obecnie na polskim topie. Oby tak dalej, bo “muzyczne funeralne widowisko” Brodki z pewnością warte jest zobaczenia. Ceny biletów bardzo wysokie, ale… połowa już została sprzedana.

Monika Brodka albumem „Clashes” podbiła serca wymagających słuchaczy. Niezwykłe pod względem muzycznym i tekstowym utwory z najnowszej płyty artystki są podstawą multidyscyplinarnego projektu, jakim są koncerty Brodki. W Suwałkach będzie jedna z ostatnich szans, by „Clashes” usłyszeć w takim składzie i z takimi instrumentami.

.„Clashes” to projekt multidyscyplinarny. Dźwięki stają na równi z obrazem. Na scenie potężne organy spotykają się z tajemniczą fisharmonią i gitarami elektrycznymi. „Clashes” tworzy niedopowiedzianą, otwartą dla odbiorcy opowieść. Na płycie odkrywamy wielość zderzeń – eteryczności z surowością, miłości ze śmiercią, szaleństwa z harmonią.

Podczas jesiennej części trasy na koncertach mogliśmy usłyszeć nie tylko utwory z „Clashes”, ale także przeboje z poprzedniej płyty Brodki. „Granda” w nowej aranżacji nabrała bardziej wyrazistego charakteru, a artystka zaskoczyła nas wykonaniem coveru Nirvany „Heart-Shaped Box”, które zyskało nowy wymiar, stało się bardziej melodyjne i liryczne.

Brodka tym albumem zdominowała rankingi i podsumowania 2016 roku. Płyta, single i teledyski zdobyły uznania mediów i dziennikarzy, którzy jednomyślnie stwierdzili – ten rok należał do Brodki! A sama płyta właśnie zyskała status platynowej.

Wiosenna trasa będzie ostatnią okazją by usłyszeć „Clashes” na żywo w pełnym 12-osobowym składzie, z towarzyszeniem smyków, trąb a nawet… piły. Piosenki w tej intrygującej oprawą wybrzmią w najpiękniejszych salach (i nie tylko!) w całej Polsce.

 

Piątek, 5 maja 2017, godz. 19:00. Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5. Bilety 99 zł, 119 zł, 149 zł. w kasie SOK

Komentarze
Więcej w Clashes Tour, kultura, Monika Brodka, muzyka, Rozrywka, SOK
Olecka biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Weroniką Koloszewską

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku zaprasza na spotkanie z Weroniką Koloszewską. Weronika Koloszewska - Podlasianka z pochodzenia, od wielu lat...

Zamknij