Centrum Informacji Turystycznej w nowej siedzibie

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami to rok 2012 będzie początkiem działalności Centrum Informacji turystycznej w nowej siedzibie w budynku Regionalnego Ośrodka Kultury. Poniżej prezentujemy informację jaką na temat CIT otrzymaliśmy z Regionalnego Ośrodka Kultury.

 

Informacja nadesłana:

 

“Centrum Informacji Turystycznej w Olecku będzie funkcjonować 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 -18.00, natomiast w sezonie letnim, tj. od 1 lipca do 31 sierpnia 6 dni w tygodniu. W czasie trwania większych imprez plenerowych planujemy otwarcie centrum również w niedzielę.

 

Celem Centrum Informacji Turystycznej będzie podniesienie jakości usług i stopnia satysfakcji klientów oraz wzrost liczby korzystających z oferty turystycznej.

 

Zadaniem Centrum Informacji Turystycznej będzie uzyskiwanie informacji między innymi poprzez zgłaszanie chęci współpracy z urzędami, organizacjami państwowymi, uczestniczenia w szkoleniach, spotkaniach, konferencjach, pozyskiwanie środków z zewnątrz. Dzięki czemu uzyskane informacje pozwolą na uatrakcyjnienie ofert turystycznych, kreowanie nowych produktów turystycznych oraz ograniczenie sezonowości turystyki.

 

Będziemy przekazywać informacje w formie bezpłatnych porad, ulotek, folderów, broszur, materiałów reklamowych oraz folderów osób prowadzących usługi turystyczne – różne formy agroturystyki, turystyki aktywnej, parki, programów jednodniowych wycieczek po okolicy, do Wilna, Kaliningradu oraz Trok, tras rowerowych, pieszych, szlaków kajakowych, wypożyczalni sprzętu wodnego, o organizację spływów kajakowych, o imprezach o charakterze rekreacyjno-sportowym. oraz usług towarzyszących jak np.: stacje benzynowe, stacje PKS, PKP. Dostępne też będą płatne przewodniki, książki, mapy, pozycje literackie o tematyce dotyczącej gminy i okolic. Planujemy organizować cykliczne spotkania z młodzieżą szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Dużym powodzeniem na pewno będą cieszyły się nowe materiały promocyjne, które otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego, takie jak: Przewodnik turystyczny w języku polskim, angielskim i niemieckim, Śladami przeszłości, Przystanek Olecko, Wiewiórcza Ścieżka, Wędrówki po okolicach Olecka, Trasy turystyczne Ziemi Oleckiej oraz mapki z Olecka.

 

Wiedza, która będzie udzielana w Centrum Informacji nie będzie dotyczyła tylko naszej gminy, ale również będzie dotyczyła atrakcji turystycznych, środków komunikacji, dostępu do różnorakich obiektów, na terenie sąsiednich gmin. Gromadzenie informacji na temat terenów sąsiednich jest również w interesie samego centrum, gdyż turyści nocujący w jednym miejscu przemieszczają się w ramach spędzania wolnego czasu, zaś na noclegi wracają. Posiadanie tego typu informacji pozwala na dłuższe zatrzymanie odwiedzających w danym miejscu oraz ciekawe i satysfakcjonujące obie strony zagospodarowanie ich czasu.

 

Turystami, którzy odwiedzają nasze miasto, to przede wszystkim turyści krajowi z województwa dolnośląskiego, śląskiego, mazowieckiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, natomiast turyści zagraniczni to w większości z Niemiec, Anglii, Rosji,

 

Ukrainy, Litwy i Czech. Niemieccy turyści najczęściej zainteresowani są poszukiwaniem swoich korzeni, pytają o dawne niemieckie nazwy ulic, poszukują zaginionych rodzin. Dlatego pod tym kątem mamy przygotowane mapy z nazwami miejscowości, jeszcze przedwojennymi w języku niemieckim, przewodniki, foldery w języku niemieckim, angielskim i polskim.

 

Centrum Informacji Turystycznej jest doskonałym źródłem informacji i pomocy. Wybudowane nowe centrum jest pomysłem trafionym w 100%, gdyż nasze miasto potrzebowało nowego lokalu. Poprzez 11 lat funkcjonowania, Punktu Informacji wyrobił sobie bardzo dobrą opinię wśród turystów oraz podmiotów turystycznych”

 

 

.

Komentarze
Więcej w Olecko, ROK
Babskie gadanie Grocholi i Szelągowskiej. Konkurs

Z przyczyn technicznych musieliśmy nieco ograniczyć rozdawanie książek. Okazało się, że "nasz" facebook zastrajkował. W redakcji portalu funkcjonują 3 frakcje...

Zamknij