“Człowiek z liceum” kolejny film promujący olecką szkołę

Kilka dni temu pisaliśmy o szczęśliwym Gimnazjum nr 1 w Olecku. Przypomnijmy uczniowie tej szkoły stworzyli autorski film, w którym poprzez głównie taniec opowiedzieli o swoim gimnazjum. Zapytaliśmy wtedy co na to inne szkoły i… odezwał się do nas Maciej Maruszak, który przesłał na swój autorski film “Człowiek z liceum”, który jest opowieścią o I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku.

 

Tym razem mamy do czynienia z pewnego rodzaju narracją.Tajemnice szkoły poznajemy dzięki wędrówce tytułowego bohatera – człowieka z liceum. Wraz z bohaterem opowieści odwiedzamy poszczególne klasy, w których trwają lekcje, próbujemy dobić się do szkolnego sklepiku, odwiedzamy bibliotekę, sekretariat i siłownię, a nawet nieco sfatygowane boisko. Opowieść wzbogacają fragmenty szkolnych uroczystości i świątecznych akcji w wykonaniu uczniów liceum. Bohater opowieści jest wyraźnie ze swojej peregrynacji zadowolony co oczywiście wynika z tego, że I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku jest miejscem niezwykłym i sympatycznym. 

 

Autorem filmu jest Maciej Maruszak. W rolę człowieka z liceum wcielił się Eryk Hołownia. Pomoc przy realizacji Karolina Wińska.

Komentarze
Więcej w Edukacja, film, I LO w Olecku, Maciej Maruszak
Koncerty, spotkania, spektakle i wystawy. Marcowy “rozkład jazdy” SOK-u

Wiosna zbliża się  nieuchronnie (taką mamy nadzieję). Dziś żegnamy luty A.D. 2014, a od jutra witamy się z marcem czyli...

Zamknij