Debata „Dom to nie ring – przemocy mówimy nie!

Informacja prasowa KPP w Olecku

8 grudnia br w Urzędzie Miejskim w Olecku oleccy policjanci  wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku zorganizowali debatę społeczną. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii Biała Wstążka a jego tematem była przemoc domowa

Debata pod hasłem „ Dom to nie ring – przemocy mówimy nie!”” odbyła się w sali konferencyjne Urzędu Miejskiego w Olecku. Spotkanie otworzył mł. insp. Dariusz Stachelek I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olecku, który wprowadził zebranych w omawiany temat.

Następnie podinsp. Ewa Papadopulu Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego i kom. Dariusz Bielenica Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego przedstawili dane statystyczne dot. niebieskich kart i prowadzonych postępowań.

 

 

Po tych wystąpieniach głos zabrali przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olecku, Powiatowego Centrum Pomocy  Rodzinie w Olecku, Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej oraz Punktu konsultacyjno – informacyjnego dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.

Na zakończenie odbyła się dyskusja podczas, której uczestnicy zadawali pytania przedstawicielem instytucji niosących pomoc osobom doznającym przemocy.

Foto: Archiwum KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w Biała Wstążka, KPP w Olecku, Olecko, Policja, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku
Pani Teresie Krajewskiej ku uwadze

Szanowna Pani W komentarzu zamieszczonym na Forum Mieszkańców Olecka i powiatu oleckiego zarzuciła nam Pani  przekłamanie i brak staranności jeśli chodzi...

Zamknij