Debata “Świadomy Senior – Bezpieczny Senior”

Komunikat KPP w Olecku

Debata „Świadomy Senior – Bezpieczny Senior”

1 grudnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Olecku oleccy policjanci  przeprowadzili debatę społeczną. W trakcie spotkania omawiano zagrożenia na jakie są narażone osoby starsze a także ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Seniorzy podczas spotkania otrzymali odblaski i przekazali funkcjonariuszem problemy i spostrzeżenia jakie napotykają w codziennym życiu.

Debata pod hasłem „ Świadomy Senior – Bezpieczny Senior” odbyła się w sali konferencyjne Starostwa Powiatowego w Olecku. Spotkanie otworzył insp. Andrzej Żyliński, który wprowadził seniorów w omawiany temat. Po krótkim wstępie uczestnicy debaty obejrzeli spot telewizyjny oraz wysłuchani spotów radiowych dotyczących oszustw „na wnuczka” i „ na policjanta”.

Następnie nadkom. Adam Brodowki Naczelnik Wydziału Kryminalnego omówił przestępstwa, których najczęściej ofiarami są osoby starsze oraz metody działania sprawców tych czynów.

Po tym wystąpieniu  podinsp. Ewa Papadopulu Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego omówiła z seniorami zasady bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno pieszych jak i rowerzystów.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał odblaski przy czym policjanci ponownie apelowali o ostrożność i noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu nie tylko w obszarze zabudowanym a także w mieście. Na zakończenie odbyła się dyskusja podczas, której uczestnicy debaty przekazali funkcjonariuszem problemy i spostrzeżenia jakie napotykają w codziennym życiu

Podsumowaniem debaty było sporządzenie ankiety przez wszystkich uczestników.

Foto dzięki uprzejmości KPP w Olecku Zdzisław Malinowski

Komentarze
Więcej w Debata, KPP, Olecko, Policja
Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych w oleckiej bibliotece

Informacja nadesłana: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej zapraszają na Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, które...

Zamknij