Dziś zaczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Skorzystaj z porady fachowców

Jak już wspominaliśmy od dziś do piątku obchodzić będziemy “Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Z tej okazji będzie można uzyskać porady, które mają pomóc szczególnie osobom pokrzywdzonym lub ich bliskim. W Olecku do akcji Ministerstwa Sprawiedliwości włączyła się policja i prokuratura. Jeśli macie potrzebę by skorzystać z pomocy, czujecie się niepewnie, lub nie wiecie jak macie w określonych sytuacjach postąpić, zareagować to warto skorzystać z pomocy fachowców. Lepiej przełamać swój lęk. Szczegóły poniżej w komunikacie:

 

Komenda Powiatowa Policji w Olecku oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku informują, iż w dniach od 24 lutego 2014 roku do 1 marca 2014 roku trwać będzie ogólnokrajowa akcja “Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Gospodarzem inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości , które do współdziałania zaprosiło min. Policje, Prokuraturę Generalną, Naczelną Izbę Adwokacką, Krajową Radę Kuratorów Sądowych a także inne instytucje i organizacje pozarządowe.

 

W ramach prowadzonej akcji na terenie powiatu oleckiego w dniach 24 lutego 2014 r. – 1 marca 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Wsparcia Dla Ofiar Przemocy przy PCPR w Olecku przy ul. Gołdapskiej 23 uruchomiony będzie punkt informacyjny dla ofiar przestępstw, w którym osoby zainteresowane będą mogły otrzymać pomoc psychologiczną, pedagogiczną, terapeutyczną  oraz prawną zarówno w kontakcie bezpośrednim jak i telefonicznie oraz drogą mailową. Telefon kontaktowy: (87) 520 34 30 (sekretariat PCPR) (87) 520 34 37 (Ośrodek Wsparcia) (87) 520 34 39 (Kierownik SOW).

 

w Komendzie Powiatowej Policji w Olecku przy ul. Zamkowa 1, w godzinach 09.00 – 15.00 w pokoju nr 1 i 15 osoby zainteresowane będą mogły otrzymać pomoc prawną zarówno w kontakcie bezpośrednim jak i telefonicznie pod nr 087 520-72-30 lub 087 520-72-50. W podanym terminie do dyspozycji będą funkcjonariusze Policji z pionu dochodzeniowo-śledczego i prewencji.

 

W dniach od 24 lutego 2014 r. do 1 marca 2014 r. w ramach “Tygodnia Pomocy dla Ofiar Przestępstw” w Prokuraturze Rejonowej w Olecku ul. Sembrzyckiego 18 w godzinach od 8:00 do 15:00 pełnione będą dyżury prokuratorów podczas których udzielane będą informacje i porady o uprawnieniach  przysługujących pokrzywdzonym przestępstwem.

Komentarze
Więcej w Ministerstwo Sprawiedliwości, Olecko, Policja, Prokuratura
“Będziem Polakami” czyli nikt nie jest doskonały

Dokładnie tydzień temu, w niedzielę 16 lutego 2014 r. w jednym z oleckich domów rozegrał się dramat. Wedle ustaleń policji...

Zamknij