Emulsja światłoczuła – warsztaty fotograficzne

Warsztaty fotograficzne. Wywoływanie zdjęć na nietypowych płaszczyznach dzięki użyciu emulsji światłoczułej. To motyw przewodni ostatniego projektu tegorocznej edycji Pomysłodajni czyli konkursu na inicjatywy kulturalne mieszkańców. Jego autorem jest Michał Zieliński.


Podczas warsztatów uczestnicy poznają jedną z  technik fotografii analogowej – emulsję światłoczułą. To zawiesina, w której skład wchodzą drobnokrystaliczne, światłoczułe sole srebra. Dzięki konsystencji, w warunkach ciemniowych, daje ona możliwość stworzenia warstwy światłoczułej, na właściwie każdym przedmiocie. W trakcie warsztatów pasjonaci fotografii poszerzą swoją wiedzę merytoryczną i zagłębią się w sam proces obróbki ciemniowej, a także naświetlą obraz na wybranym przez siebie przedmiocie.


Warsztaty potrwają trzy dni, odbędą się w dniach 14-16 listopada 2014. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne 14.11.2014 o godzinie 18.00 do sali AGT (ul. Partyzantów 2). Ilość miejsc ograniczona, prosimy o zgłoszenia na adres projektdzioopla@gmail.com.


Komentarze
Więcej w Fotografia, Olecko, Pomysłodajnia, ROK
Ostatnie posiedzenie Rady Miejskiej w Olecku

Wieści z Ratusza   W dniu 6 listopada 2014 r. o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się...

Zamknij