Festyn strażacki “Bezpieczny powiat”

Komunikat KP PSP w Olecku

 

W dniu 08.06.2014 roku o godzinie 14:00 już po raz siódmy odbył się strażacki festyn pod nazwą “Bezpieczny Powiat”. Mieszkańcy nie zawiedli i licznie przybyli na plac miejski  w Olecku, gdzie uczestniczyli w zorganizowanych konkursach, zabawach i wystawach. W ramach festynu zorganizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Olecku dzieci wraz z rodzicami brali udział w konkursach zgłębiając swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz bezpieczeństwa pożarowego. Chętni do czynnego udziału w festynie otrzymali imienny kupon uczestnika, na którym wyszczególniono poszczególne konkurencje i stanowiska konieczne do zaliczenia  w trakcie trwania imprezy. Wypełnione kupony wzięły udział w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Olecku.


Celem imprezy była popularyzacja i promocja zasad bezpieczeństwa publicznego  i pożarowego, edukacja i promocja zdrowia w szczególności pierwsza pomoc medyczna, edukacja bezpieczeństwa poprzez zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży, promocja zawodu ratownika medycznego, strażaka, policjanta oraz społecznej działalności Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Foto: KP PSP w Olecku

 

Komentarze
Więcej w Bezpieczny powiat, festyn, Olecko
Zmiany przepisów dotyczących zbiórki publicznej. Będzie łatwiej

Komunikat prasowy:   Szanowni Państwo! Latem 2014 zmieniają się przepisy - na przeprowadzenie zbiórki publicznej nie trzeba będzie urzędowej zgody....

Zamknij