Festyny, quizy i zdarzenia drogowe. Dobre i smutne komunikaty oleckiej policji

Komunikaty oleckiej policji

Zdarzenia drogowe, nietrzeźwi kierujący oraz kierowca, który naruszył zakaz sądowy – posumowanie minionego weekendu

W miniony weekend funkcjonariusze oleckiej komendy pracowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych. Ponadto policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz jednego, który kierował motorowerem pomimo zakazu wdanego przez Sąd.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w minioną sobotę po godz. 22:00 w miejscowości Rosochackie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że najprawdopodobniej kierujący samochodem osobowym marki Audi nie zachował bezpiecznej odległości w trakcie wymijania się z osobowym suzuki w wyniku czego doszło do zderzenia.

Pojazdami podróżowały łącznie  cztery osoby. Kierująca suzuki oraz pasażer audi z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali w Ełku i Olecku.

Podczas wykonywanych dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że pojazdem audi najprawdopodobniej kierował Partyk K. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. 23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu wstanie nietrzeźwości.  

Nietrzeźwi kierujący

W miniony piątek  09.06.2017 r. po godz. 21:00 w Olecku na ul. Wojska Polskiego oleccy policjanci zatrzymali kierującego motorowerem, który podróżował bez kasku. Podczas kontroli 30-latek nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia pojazdu. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli od Grzegorza W. zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.  

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 10.06.2017 r. przed godz. 19:00 w miejscowości Raczki Wielkie gm. Olecko. Stanisław R. kierował samochodem osobowym marki Audi mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Jako ostatni został zatrzymany wczoraj (11.06.2017 r.) przed godz. 20:00 w miejscowości Giże gm. Świętajno kierujący osobowym daewoo. Badanie alkomatem Dariusza G. wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Naruszenie zakazu sądowego

Wczoraj (11.06.2017 r.) w miejscowości Dybowo gm. Świętajno policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Stanisław B. nie posiadał przy sobie prawa jazdy, a po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

Za naruszenie zakazu sądowego 51-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolizje drogowe

Do pierwszej kolizji drogowej doszło w minioną sobotę (10.06.217 r.) przed południem w Olecku na ul. Kościuszki. Jak ustalili policjanci kierujący osobowym peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej kierującej samochodem marki Opel w wyniku czego doszło do zderzenia.

Edward L. został ukarany mandatem karnym.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce wczoraj (11.06.2017 r.) przed godz. 16:00 w Olecku na Placu Wolności. Jak ustalili policjanci kierująca samochodem osobowym marki Kia niedopełniła obowiązku prawidłowego zabezpieczenia pojazdu przed jego opuszczeniem w wyniku czego pojazd stoczył się, uderzył w przejeżdżający samochód marki Volkswagen, a następnie ściął znak drogowy i zatrzymał się na murku przy jednym z oleckich lokali gastronomicznych.

36-latka została ukarana mandatem karnym.


Quiz policyjny i wyjątkowe zdjęcia – atrakcje zorganizowane przez policjantów podczas festynu „Bezpieczny Powiat”

Kolejny już raz oleccy policjanci współorganizowali i uczestniczyli w festynie „Bezpieczny Powiat”, który odbył się w niedzielę 11 czerwca. Uczestnicy imprezy musieli zaliczyć osiem  konkurencji aby ich kupon wziął udział w losowaniu nagród. Policjanci zorganizowali stanowisko z quizem, a przy drugim technik kryminalistyki wykonywał specjalne zdjęcie.  

W niedzielę 11 czerwca od godz. 13:00 oleccy policjanci uczestniczyli w festynie „Bezpieczny Powiat”. Impreza organizowana jest od kilku lat przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Olecku oraz Starostwo Powiatowe Policji w Olecku przy udziale policji oraz ratowników medycznych.

Celem projektu jest edukacja i promocja zdrowia, a w szczególności przekazanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz bezpieczeństwa pożarowego.

Impreza miała charakter festynu rodzinnego, na którym dorośli i dzieci poprzez gry i zabawy oraz profesjonalnie zorganizowane stanowiska edukacyjne zgłębiali swoją wiedzę. Ponadto na specjalnym stanowisku można było zarejestrować się jako dawca szpiku.

Jak co roku oleccy funkcjonariusze zorganizowali dwa stanowiska. Przy jednym należało odpowiedzieć na pytania związane z pracą policjanta zaś przy drugim technik kryminalistyki wykonywał specjalne zdjęcie. Ponadto uczestnicy festynu mogli obejrzeć radiowóz policyjny. Podczas imprezy mundurowi promowali również Krajową Mapę Zagrożeń oraz program Dzielnicowy bliżej nas.   


Podczas festynu rodzinnego znakowali rowery

Oleccy policjanci wzięli udział w festynie rodzinnym w Zespole Szkół na Osiedlu Siejnik zorganizowanym dla uczniów i mieszkańców osiedla. Celem imprezy była integracja lokalnego środowiska oraz popularyzacja czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Jedną z atrakcji festynu było spotkanie z policjantami i możliwość oznaczenia swojego jednośladu.

W minioną sobotę  (10.06.2017 r.) w Zespole Szkół na Osiedlu Siejnik  odbył się coroczny  festyn rodzinny. Podczas imprezy na licznie zgromadzonych uczniów placówki oraz mieszkańców osiedla czekały liczne atrakcje min. gry i zabawy, dmuchane zjeżdżalnie czy pieczone kiełbaski. Na festynie  nie mogło również zabraknąć oleckich policjantów. Funkcjonariusze przygotowali stanowisko do znakowania rowerów przy której ustawiła się długa kolejka. Każdy jednoślad został oznaczony specjalnym grawerem, a wszystko po to aby zabezpieczyć je przed kradzieżami.

 

Foto: Archiwum KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w festyny, KPP w Olecku, Nietrzeźwi kierowcy, Olecko, Policja
Gdzie nas wywiało. W których miastach wojewódzkich mieszka najwięcej olecczan. Ciekawe zestawienie BIQdata

Serwis BIQdata zajmujący się poszerzaniem naszej wiedzy o świecie i o nas samych głównie poprzez "cyferki" i statystyczne zabawy przygotował...

Zamknij