Funkcjonariusz oleckiej komendy w komisji powiatowych eliminacji do XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej

Komunikat KPP w Olecku:

Z testem wiedzy oraz zadaniami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ochrony przeciwpożarowej, zagrożeń życia i zdrowia oraz ogólnych przepisów i zasad ruchu drogowego zmierzyli się wczoraj uczniowie 3 oleckich szkól w ramach eliminacji powiatowych do XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Konkurs wygrał zespół z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku.


Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Olecku odbyły się powiatowe eliminacje do XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Konkurs ma na celu popularyzację problematyki obrony cywilnej oraz przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.  


W zawodach uczestniczyły dwuosobowe drużyny z trzech oleckich szkół. W komisji konkursu znalazł się między innymi funkcjonariusz oleckiej komendy st. asp. Mirosław Wydra, który przygotował uczestnikom zestawy pytań dotyczące ruchu drogowego.  

Eliminacje powiatowe uczestnicy rozpoczęli od rozwiązania testu wiedzy, który zawierał 50 pytań. Następnie zespoły przystąpiły do zadań praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ochrony przeciwpożarowej, zagrożeń życia i zdrowia oraz ogólnych przepisów i zasad ruchu drogowego. W ostatnim etapie drużyny musiały odpowiedzieć na 5 pytań z zakresu obrony cywilnej.

Po podsumowaniu wyników eliminacje powiatowe wygrał zespół z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku. Teraz zwycięzcy będą reprezentować nasz  powiat na szczeblu wojewódzkim.

 

 

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko, Policja
Mistrzostw Powiatu Oleckiego w mini siatkówce „dwójek” dziewcząt i chłopców szkół podstawowych

Komunikat MOSiR Olecko   Mistrzostw Powiatu Oleckiego SZS w mini siatkówce „dwójek” dziewcząt i chłopców szkół podstawowych   Termin i miejsce:...

Zamknij